(0)
Puzzle English
English_Dom

Жертви трудоголізму. Як вийти з амплуа «тяглового коня» і почати жити?

Ця стаття присвячена людям, які стали жертвами професіональної самореалізації, які працюють на шкоду особистому життю і радощам навколишнього світу. Досягнення, кар’єра, матеріальне благополуччя – прекрасно, але цього не вистачає, щоб повноцінно жити. Хто такі трудоголіки насправді, чим вони змушені жертвувати і заради чого? Як вийти з амплуа «тяглового коня» і почати радіти щодня? Чому відпочинок важливий? Адже здоров’я не повернеш ні за які гроші. Як навчитися приймати допомогу, делегувати обов’язки і взагалі ставитися до роботи простіше? Читайте і дивіться на життя під новим кутом. Влаштуйте собі законну відпустку! Пам’ятайте, що робота – це не все ваше життя,

 

 

Де закінчується межа між робочими проектами і особистим життям? Як давно ви брали відпустку, проводили час із сім’єю, влаштовували теплі зустрічі з друзями чи витрачали час на себе? Постійна робота без вихідних, неможливість розслабитися за межами офісу, бажання все тримати під контролем і, як наслідок, складні стосунки із близькими – у цьому всьому мало хорошого. Просто вдумайтеся, хіба можуть гроші і висока посада компенсувати повну відсутність спокою, радості, творчості і особистого щастя.

 Жертви трудоголізму чи «тяглові коні»

Хто такі трудоголіки? Це люди, у яких робота завжди на першому місці, які відчувають провину, якщо займаються справами, які не пов’язані з роботою. Полежали з книгою 10 хвилин? А могли б скласти бізнес-план чи зателефонувати клієнту. Взяли вихідний? Даремно змарнували день, краще б вийшли на заміну!

Трудоголік

Трудоголіки не знають міри в роботі, їм навіть не потрібен суворий начальник. Вони готові приходити першими, сидіти до пізнього вечора, перебирати папірці з різними записами під час обіду, і брати телефони на вихідні. Вони ненавидять відпустку, тому що не знають чим себе зайняти. Між спортом і прогулянкою вони виберуть роботу, між сексом і побаченням – роботу, адже її завжди багато.

У трудоголіків немає ні особистого життя, ні інтересів, ні поганого самопочуття. Якщо вони пропрацювали 12 годин замість 18, то вважайте вони просто змарнували цей день. Таким людям складно делегувати обов’язки, складно змінювати звичний спосіб життя, тяжко відмовитися від звичок, тому що їхній світ розвалиться, а вони до цього не готові.

 Як вийти із ролі трудоголіка і почати жити?

По-перше, дайте собі відповідь на питання, для чого ви працюєте? Реалізація у професійній діяльності – це лише частина життя, а не вся його суть. Окрім роботи, ви маєте захоплення, друзів, сім’ю і багато чого іншого. Ви живете для того, щоб працювати, чи працюєте для того, щоб жити?

По-друге, усвідомте свою цінність як людини з унікальним набором талантів та умінь. У цьому світі немає схожих на вас, ваша цінність у тому, що ви живете, а не у тому, що ви досягли кар’єрних звершень чи купили собі авто бізнес-класу.

Приділяйте увагу сімї

По-третє, справжній відпочинок вам потрібен хоча б для того, щоб відновити сили і збільшити працездатність. Пам’ятайте, організм людини не створений зі сталі, йому потрібен відпочинок та вітаміни, спорт і якісний сон. Тоді є шанс, що досягнувши успіхів, ви зможете це оцінити, а не лежатимете у лікарняній палаті для тяжко хворих.

По-четверте, окрім того, що ви хороший працівник, ви ще й чиясь дитина, друг, коханий чи батько. Ці ролі не менш важливі і значущі. Якщо перша роль – працівника – приносить вам гроші і відносну свободу, то друга дарує тепло і розуміння свого місця у світі, радість життя і кохання. І це все неможливо купити за гроші.

Необхідність відпочинку

По-п’яте, пам’ятайте про важливість свого здоров’я. Прикро нищити свої фізичні психологічні ресурси, щоб потім повертати їх за гроші. Сидячий спосіб життя, нерегулярне харчування, літри міцної кави, хронічна перевтома і постійні стреси – це все наносить непоправної шкоди вашому організму, скорочує ваше життя. Учіться піклуватися про себе і своє здоров’я, ви у себе одні.

По-шосте, учіться приймати допомогу. Не соромтеся просити підтримки в оточуючих чи делегувати частину своїх функцій. Доки ви не скажете про свої потреби уголос, ніхто не здогадається, що вам потрібно.

Окрім усього іншого, влаштовуйте собі вечори без гаджетів, адже сучасний світ і так перенасичений цифровими системами. Телефони, смартфони, планшети, ноутбуки, навігатори – всі ці речі дратують нашу психіку, вони відкривають віртуальну реальність, але закривають наше «зараз». Побудьте в тишині хоча б ввечері, вийдіть на природу, спробуйте позайматися йогою чи медитацією, це допоможе кардинально змінити ваші уявлення про сенс життя.

Трудоголік має брати відпустку

Нарешті, відволічіться від справ і візьміть справжню відпустку. Звичайно, зараз це видається безумством – довірити свої зобов’язання комусь іншому, залишити звичний світ заради туру вихідного дня. Але настав час дійсно щось поміняти, відволіктись від буденності, звернути увагу на себе. Не бійтеся зробити крок у сторону ще незвіданого вами. Будьте впевнені – світ не розсиплеться на дрібні шматочки. Зате нові враження надихнуть вас на нові ідеї, допоможуть поглянути на роботу по-іншому. Повірте, відпочинок принесе вам багато користі!

Настав час вийти із ролі жертви і почати жити на повну!

 

 

Расскажи друзьям
English_Dom
Все материалы сайта защищены авторским правом. Копирование и видоизменение материалов сайта возможно только после письменного согласия администрации сайта.
Newfrog.com INT Newfrog.com INT
Puzzle English

Контакти

admin@keep-sane.com.ua

Залиште нам повідомлення