(0)
Puzzle English
English_Dom

Як зберегти інтерес до партнера і примножити кохання? Експерименти із подружніми парами від А. Арона

Сім’ї розпадаються і це, нажаль, не новина. Можна боротися за кохання, а можна його відпустити. Проте наша стаття відкриє вам революційну формулу, як все ж таки допоможе зберегти почуття, пронісши їх через довгі роки спільного життя. Читайте дослідження А. Арона про стосунки між чоловіками та жінками. Що таке «розширення особистості» у стосунках? Чому під час зустрічі партнери переживають сильне відчуття ейфорії, але з часом стають нецікавими одне одному, шукаючи нових вражень на стороні? Як використати нові знання в особистому житті, щоб кохання розгорілося з новою силою?

 

Щоб закохатися в людину буває достатньо і кількох секунд. Але щоб зберегти це неймовірне почуття, знадобиться щось значно більше – десятки років клопіткої праці, сотні кроків назустріч одне одному крізь сімейні кризи, фінансові негаразди, перипетії з дітьми і побутові клопоти. Звичайно, коли партнери кохають одне одного, вони готові боротися за стосунки, проводячи якнайбільше часу разом. Проте А. Арон, відомий в США психолог-дослідник, довів, що така практика провальна. Ніщо не здатне заклеїти тріщину у стосунках, якщо тільки це щось не сприяє розвитку партнерів. Пропонуємо вам поглянути на теорію А. Арона у дії.

Розширення особистості як запорука довготривалих стосунків

А. Арон вважає, що людина щаслива лише тоді, коли її особистість розвивається, поглинаючи якнайбільше нових знань та вражень. Взаємне кохання – це своєрідне джерело колосального нового досвіду, можливість вийти за межі своєї особистості, доторкнутися до нових відчуттів і знань, які відкриває вам партнер.

Розвиток особистості

Коли зустрічаються дві людини, вони утворюють альтернативний всесвіт, який розширює звичні кордони реальності, діючи на обох як дурман. А потім партнери дізнаються все одне про одного і їхній розвиток різко припиняється. Щоб утримати інтерес одне до одного, вони можуть народити дітей, які потім беруть функцію «розширення» на себе, привносячи у звичний світ нові кольори та емоції. Зрештою, батьківського досвіду часто не достатньо, адже він значно поступається своєю силою тій ейфорії, яку уже пережила пара. І тоді хтось із партнерів здається. Пара розриває стосунки, щоб почати пошук нових відчуттів на стороні. Так розпадаються сім’ї.

Експерименти із подружніми парами

Перебуваючи у пошуках того, що могло б забезпечити постійний інтерес партнерів одне до одного, А. Арон вирішив провести кілька цікавих дослідів із парами, які одружені уже понад 3 роки. Так, для першого свого досліду він залучив 51 подружню пару і розділив закоханих на 3 групи. Перша група взяла на себе зобов’язання заповнити дозвілля одне одного спільним активним відпочинком (походи в гори, заняття серфінгом, танці), друга група – приємним відпочинком для душі (відвідини театрів та кінотеатрів, спа-салони, походи в ресторани), третя група не робила нічого.

Активний спільний відпочинок

В другому експерименті він набрав ще 30 пар і розділив їх уже на 2 групи. Перша група зобов’язалась протягом 4 днів займатися спільними домашніми справами – прибирати, готувати, дивитися фільми. А друга група мала проводити вечори азартно – грати в карти на виконання бажань, приймати участь в конкурсах та змаганнях з іншими парами. Ці ігри повинні мати змагальний характер.

Результати двох експериментів мали приголомшливий результат: проведені дослідження показали, що вдоволення від шлюбу мають саме ті пари, які займалися активними видами відпочинку і проходили всілякі випробування. А просто відпочинок у спа-салоні чи спільне приготування вечері ніяк позитивно не подіяло на партнерів!

Що ж дійсно може допомогти зберегти кохання?

А. Арон довів: популярні поради психологів щодо того аби проводити більше часу разом за бокалом вина – абсолютна нісенітниця. Стосунки стають міцнішими не завдяки тому, що партнери усе роблять пліч-о-пліч, а завдяки взаємопідтримці і взаємодопомозі одне одному в складні моменти життя. Саме у результаті спільного розвитку, подолання труднощів, постійного внутрішнього зростання та «розширення особистості» стосунки стають міцнішими, а кохання сильнішим. Іншими словами, якщо поруч із партнером ви продовжуєте рости над собою і рухатися уперед, втілюючи свої задуми та мрії – ці стосунки будуть жити, а в іншому випадку кохання просто помре.

Підтримка одне одного

Як позитивно впливати на досвід одне одного? Звичайно ж, уникати рутини та застою! Для цього не обов’язково лізти в гори чи підкорювати дюни, достатньо внести зміни в усталений графік життя вашої пари. Наприклад, ввести нове хобі, урізноманітнити вихідні, придумавши нові розваги та заняття для всієї сім’ї, зробити звичні речі навколо вас абсолютно незвичними. Просто подумайте, як давно ви разом придумували, а потім робили щось нове? Коли востаннє ви разом подорожували? Настав час стати ближчими одне одному! 

Расскажи друзьям
English_Dom
Все материалы сайта защищены авторским правом. Копирование и видоизменение материалов сайта возможно только после письменного согласия администрации сайта.
Newfrog.com INT Newfrog.com INT
Puzzle English

Контакти

admin@keep-sane.com.ua

Залиште нам повідомлення