(0)
Puzzle English
English_Dom

Як уповільнити старість та продовжити молодість (Частина ІI)

Як тільки вам виповнюється 30 років, ви починаєте втрачати до 5% м’язової маси кожні 10 років. До 80 років відсоток втрачених м’язів становить уже 30%. Найбільше ослаблюються та виснажуються м’язи ніг, а коліна та кульшові суглоби починають страждати від остеоартрозу. Саме тому в старості бабусі та дідусі часто падають, ламають ноги та руки, ледве ходять або ведуть сидячий спосіб життя.

Чим старшими ми стаємо, тим слабшими стають наші рук. Відповідно до статистики, майже половина жінок віком після 50 років не можуть підняти сумку вагою 4 кг на витягнутій руці – настільки слабкі у них м’язи рук.

Втрачають з віком до 40% своєї сили і чотириглаві м’язи стегна, на яких тримається верхня частина тіла. Уже до 65 років людина не в змозі швидко ходити, довго стояти чи, навіть, рівно сидіти.

Боли в мышцах бедер

Окрім того, м’язи стають повільнішими. Якщо провести електричну стимуляцію м’язів звичайних людей у віці від 30 до 60 років, то помітними будуть зміни у швидкості реакції на стимуляцію. Результат – погіршення дрібної моторики рук, погане володіння власним тілом.

Проте, як ми уже зазначали у першій частині цієї статті, такі зміни з віком відбуваються не в усіх людей. А лише в тих, хто після 30 років припиняє займатися активним спортом та силовими навантаженнями, чи взагалі ніколи не займався спортом регулярно.

 То все ж таки – старість чи лінощі?

 У нас є докази і факти, які складно спростувати.

На картинках злів – знімок МРТ ноги звичайної людини у розрізі. Справа – знімок МРТ ноги триатлета. Об’єднує ці два зовсім різні фото те, що ці чоловіки мають однакову комплектацію тіла, однакові зріст та вагу, схожі режими харчування. А також те, що їм по 70 років.

Проте наскільки різний у них організм!

Різні організми

 На першому знімку світла частина ноги – це жирові відкладення. На другому знімку схожого не спостерігається. Весь простір від кістки до шкіри заповнений м’язовою тканиною – здоровою, сильною, молодою. Доречі, другий знімок МРТ виглядає не гірше ніж знімок 40-річного чоловіка з помірними фізичними навантаженнями.

То невже уся справа в спорті? Невже саме фізична активність здатна уповільнити старість?

Виявляється, так і є. Тільки регулярні силові навантаження в 30, 40, 50 і навіть у 70 років, здатні підтримувати наше тіло, щоб воно було сильним і гарним. Тобто, стареча немічність – це не обов’язковий етап дорослішання кожної людини. Це просто наш вибір, який варто зробити уже сьогодні.

 Особливий вплив силових тренувань на омолодження нашого організму

 Силові регулярні тренування, незалежно від віку:

 • природно підвищують рівень гормонів у крові;
 • збільшують фізичну витривалість;
 • прискорюють метаболізм у людей похилого віку;
 • знижують чи нормалізують тиск;
 • зменшують вікові жирові відкладення;
 • зменшують інсулінорезистентність;
 • знижують втрату кісткової маси, яка залежить від вікових змін;
 • знижують ризик переломів кісток до мінімуму;
 • знижують болі при артрозах, особливо артрозах нижніх кінцівок.

Силові тренування

Нещодавно проводилося дослідження, у якому людям похилого віку прописували силові тренування по мірі їх можливостей. Через пів року у тих, хто брав участь у цьому дослідженні (всі від 65 до 90 років) частково відновлювали спектр мРНК (Матрична рибонуклеїнова кислота), який відповідає за молодість судин, м’язів та шкіри. За результатами досліджень, він досяг у деяких людей рівня 30-річних! Це був перший науковий доказ омолоджуючого ефекту силових тренувань та інших спортивних навантажень.

 Яких заходів потрібно вжити, щоб залишатися молодими та сильними до старості?

 Силові навантаження, які дозволять вам бути сильними навіть у старості – це не заняття бодібілдингом, не щоденні підйоми штанги чи марафонські забіги. Це досить прийнятні для кожного з нас вправи, які будуть підтримувати тіло і продовжать молодість. Для отримання гарантованого результату ми радимо вам поєднувати спорт та правильне харчування.

Дієта людей похилого віку

Ми радимо вам наступні рецепти, що уповільнити старіння вашого організму:

 • Збільште кількість білка, який ви вживаєте разом з їжею, до 0,4 г на 1 кг маси тіла в день. М'ясо, риба, сир, квасоля, інші бобові – все це має бути у вашому щоденному раціоні. До речі, рослинні білки засвоюються в кілька разів краще, ніж тваринні і не потребують багато енергії на перетравлення.
 • Заняття спортом! Досить лише 2-3 рази на тиждень виконувати фізичні вправи, які вам під силу. Витрачайте на це 20-30 хвилин і ви зможете підтримувати себе у формі у будь-якому віці. Але навантаження мають розподілятися на всі групи м’язів – ноги, руки, таз, спину, живіт тощо. До того ж ви можете обрати для себе вправи будь-якої складності – навіть у 90 років це не проблема.

 Якщо вам не подобається фізкультура, фітнес, йога та інші порівняно спокійні вправи, займіться активним спортом: катайтеся на велосипеді чи на ковзанах, плавайте, запишіться на греблю, танцюйте на пілоні, бігайте врешті решт! Чим частіше, тим краще. Тільки не ведіть сидячий спосіб життя. Інакше саме таким і залишиться ваше життя в старості: нудним, пасивним та депресивним.

 Старість не в радість? Тільки не для вас!

 Висновок такий: навіть якщо ви все життя будете дотримуватися дієти, харчуватися лише правильними продуктами, не вживатимете спиртні напої і не палитимете, але водночас сидітимете днями і ночами за комп’ютером чи дивитиметеся телевізор, лежачи на дивані, то все одно до старості ваше тіло стане слабким та немічним. Тому що без регулярних фізичних навантажень протягом усього життя зберегти тіло молодим і здоровим просто неможливо.

Займайтеся спортом! Не важливо, чим саме – звичайною розминкою щоранку чи професійними тренуваннями. Головне, щоб були задіяні всі групи м’язів.

Щасливі люди

І не забувайте про регулярне виконання фізичних вправ. В ідеалі – по 20-30 хвилин кожного ранку. Але, якщо не маєте можливості – приділяйте силовим тренуванням хоча б 20 хвилин 2-3 рази на тиждень. Це суттєво позначиться на вашому здоров’ї у похилому віці.

На зустріч однокласників «50 років потому» тільки ви прийдете без сторонньої допомоги. Якщо, звичайно, не поділитеся цією статтею зі своїми знайомими.

Расскажи друзьям
English_Dom
Все материалы сайта защищены авторским правом. Копирование и видоизменение материалов сайта возможно только после письменного согласия администрации сайта.
Newfrog.com INT Newfrog.com INT
Puzzle English

Контакти

admin@keep-sane.com.ua

Залиште нам повідомлення