(0)
Puzzle English
English_Dom

Як уповільнити старість та продовжити молодість (Частина І)

З віком наш організм старіє і стає слабшим – це аксіома. Кістки у людей похилого віку частіше ламаються, шкіра вкривається зморшками, м’язи втрачають силу. Жити стає складно та нудно. Але є люди, які навіть у похилому віці зберігають і витривалість, і красу, і силу. Вони навіть у 70, 80 і 90 років не потребують сторонньої допомоги, рідко хворіють і активно подорожують! Що з ними таке відбувається? Невже природа вибирає серед людей тих, хто має постаріти і тих, хто не піддаватиметься впливу старості? Чи ці щасливчики просто знають секрет довголіття, який від усіх приховують?

 

 

Насправді, учені зовсім нещодавно провели цілий ряд досліджень і з’ясували, що такий рецепт молодості дійсно існує! І його не лише не приховують від нас, але й ведуть активну пропаганду із раннього віку у будь-якій країні і в будь-якій культурі. Але не всі наслідують ці поради.

Вивчивши сотні прикладів людей, які навіть у глибокій старості ведуть активне життя на заздрість молоді, а також провівши ряд лабораторних та медичних досліджень, вчені дійшли досить цікавих висновків, якими ми обов’язково поділимося із вами. Тепер і ви зможете зберегти тіло молодим і здоровим у 50, 70 і навіть 90 років!

Бути молодим в старості

Уповільнити старіння і продовжити молодість – це реально! І для цього не потрібно ходити до пластичних хірургів, робити операції на серці чи інших органах, навіть не варто продавати душу дияволу. Існує більш гуманний і дієвий спосіб боротьби зі старінням.

Але, перш ніж ми про нього розповімо, хотілося б озвучити реальні причини старіння організму. Розуміючи їх, вам буде простіше змінити власне життя для того, щоб залишатися бадьорим і активним навіть у глибокій старості.

3 головні причини старіння організму

Коли ми ведемо мову про старість, то зморшки та сиве волосся не є для нас головними показниками вікових змін. Є багато людей, які з тих чи інших причин мають зморшки на шкірі чи сиве волосся навіть у 40 чи й у 25 років. Але набагато болючіше з віком ми сприймаємо втрату активності, фізичної сили, витривалості, бадьорості. Саме це й вважається старістю – коли людина більше не може самостійно пересуватися, переносити важкі речі, швидко реагувати на запитання.

І в подібних симптомів є об’єктивні причини. Вони були зовсім нещодавно досліджені вченими, хоча більша частина робіт щодо визначення причин старіння ще ведеться вченими у різних країнах світу. Але головні моменти уже названі і ми пропонуємо вам з ними ознайомитися.

1. Гормональний дисбаланс

Гормони – це першопричина старіння. Насправді, навіть не причина, а наслідок основної причини. З віком, у чоловіків знижується рівень тестостерону, який відповідає за об’єм та силу м’язів. У жінок після менопаузи знижується рівень циркулюючого 17 β-естрадіолу, який регулює роботу жіночої м’язової системи. У результаті – слабкі кістки, фізична втома, втрата активності та атрофія м’язів уже до 60-70 років життя.

Гормональний дисбаланс

Гормональний фон можливо і потрібно підтримувати на рівні достатньому для підтримки тіла сильним та здоровим. Для цього можна:

  • Жінкам поєднувати гормоно-заміщуючу терапію з фізичними вправами, що дасть можливість у період менопаузи не втратити більшу частину м’язової маси. Наприклад, курс самототропіну для жінок може збільшити баланс азоту в крові та синтез білка у м’язах всього за місяць.
  • Чоловікам після 60 років варто приймати протягом 6 місяців препарати тестостерону. Вони допоможуть збільшити масу м’язів, силу рук та ніг, а це у свою чергу дасть можливість підтримувати нормальну фізичну активність навіть у похилому віці. Одночасно з підвищенням тестостерону, у чоловіків підвищується рівень гормону соматомедіну-С. Цей гормон позитивно впливає на ріст м’язів.

Але гормональні препарати підходять не всім. До того ж існує природній метод підвищення рівня гормонів в організмі, без пігулок та спортивного харчування. Про цей метод ми поговоримо далі.

2. Недостатнє вживання білка з їжею

Однією з основних причин розвитку атрофії м’язів, незалежно від віку, є домінування розпаду м’язових волокон над їх синтезом. Тобто, клітини м’язів вмирають швидше, ніж утворюються нові. А нові клітини будуються тільки у разі достатнього вживання білкової їжі.

Білкова їжа

Більшість людей у похилому віці майже не вживають молочних, бобових та м’ясних продуктів у зв’язку з фінансовими, релігійними та іншими причинами. Як наслідок, організм отримує недостатню кількість амінокислот (компонентів білка) і починає шукати їх у м’язах, де вони наявні і до того ж рідко використовуються організмом. М’язова маса зменшується, а кістки стають крихкими, оскільки вони не підтримуються сильним м’язовим корсетом. Результат – з роками тіло старіє.

Проте варто пам’ятати, що одного лише правильного харчування недостатньо для того, щоб зберегти активність тіла у 70 і в 100 років.

3. Зменшення фізичного навантаження та активності

Чим старшою стає людина, тим менше вона схильна до спортивних навантажень, піших прогулянок, бігу щоранку. Від цього м’язи припиняють працювати, і у тіла просто зникає потреба у тій кількості білкової їжі, яка йому потрібна для нормального функціонування. Людина уже не вживає білок з їжею, у неї просто зникає апетит. Основний раціон у результаті складається з овочів та вуглеводів, а на білок майже не звертається увага.

Фізичні нагрузки

Але, якщо доводиться раптом напружитися для виконання якогось фізичного навантаження, то організм починає вимагати білок для того, щоб трансформувати в енергію, силу. В іншому випадку, людина не зможе виконати поставлене перед нею елементарне завдання – пробігти до автобусної зупинки, щоб встигнути на від’їжджаючий транспорт, нести тяжку сумку чи, навіть, погратися з дитиною.

Але звідки ж взяти ці білки, якщо з харчуванням вони не потрапляють до нашого організму?

З тих самих м’язів, які не використовуються активно, оскільки людина не дає їм працювати. Організм витрачає себе самого, поступово стаючи старим та безсилим.

Саркопенія – основна причина старіння організму

Життя показало, що процес старіння починається тоді, коли м’язи ослаблюються і тіло стає немічним. Тим, хто піддається м’язовому старінню, ставлять діагноз – саркопенія.

Саркопенія

Саркопенія – це не просто хвороба. Це цілий віковий процес атрофування м’язів, зниження м’язової, а також кісткової сили та маси тіла. Саме саркопенію американський Центр контролю захворюваності вважає однією з п’яти причин смертності людей у віці після 65 років.

Як же з цим боротися?

Про це читайте у другій частині статті «Як уповільнити старість та продовжити молодість».

 

 

Расскажи друзьям
English_Dom
Все материалы сайта защищены авторским правом. Копирование и видоизменение материалов сайта возможно только после письменного согласия администрации сайта.
Newfrog.com INT Newfrog.com INT
Puzzle English

Контакти

admin@keep-sane.com.ua

Залиште нам повідомлення