(0)
Puzzle English
English_Dom

Як припинити сварки з одного й того ж приводу?

Сварка – це не обов’язково погано. Є багато міцних союзів, які сваряться досить часто. Водночас є межа, яку не варто переступати і важливо її притримуватися. Для того, щоб цього досягти, ви маєте враховувати почуття одне одного і розуміти, що ваш партнер може дивитися на деякі речі зовсім не так, як ви.

 

 

Найчастіше причини сварки у нестачі грошей чи нехтуванні обов’язками. Зазвичай люди сперечаються через те, що не відчувають достатньо тепла, любові чи поваги.

Форми, в яких виражаються сварки 

Зміст сварки не настільки важливий, як форма її вираження. Якщо ви поспостерігаєте за людьми, які сперечаються, то зможете побачити в них характерну рису усіх сварок і суперечок.

Етапи сварки

Всі ці люди проходять через три етапи.

  1. Початок. Прискіпливе ставлення. Ви вирішили, що ваш партнер поводить себе невідповідно. Після такого власного висновку ви стали помічати в поведінці партнера факти, які підтверджують зроблені вами висновки. Водночас ви не помічаєте того, що може піддати сумніву ваші висновки. Ви вважаєте, що лише ви маєте рацію. Тому слухати аргументи партнера ви відмовляєтеся.
  2. Розвиток. Ви вважаєте, що ваша поведінка спровокована ситуацією, а поведінка вашого партнера рисами і особливостями його характеру. Наприклад, якщо ви поводитеся невідповідно по відношенню до свого партнера, то це лише тому, що день видався напрочуд складним. А якщо партнер поводить себе негідно по відношенню до вас, то це тому, що його характер поганий.
  3. Розгортання пристрастей. Ви провокуєте поведінку партнера, яка вам не подобається. Наприклад, ви говорите до того часу, доки він не почне кричати. Потім ви, відповідно, ображаєтеся на нього за те, що він кричить на вас і припиняєте з ним розмовляти.

Жоден із цих етапів не допомагає у вирішенні конфліктів і ви опиняєтеся у замкненому колі від однієї сварки до іншої.

Найбільші помилки, яких припускаються усі

  1. Вважати, що всі слова, сказані під час сварки, є правдою, а не відображенням почуттів партнера у цій ситуації.
  2. Вживання слів «завжди» та «ніколи».
  3. Критика на адресу будь-яких дій партнера. Коли ви критикуєте його настільки часто, то у партнера складається враження, ніби він завжди все робить не так, як треба.

 

Неправильна сварка 

Ці помилки – прямий шлях до виникнення неприязні. А, відповідно, це прямий шлях до розлучення.

Способи вирішення конфліктів

  1. Класикою у вирішенні спорів є перехід від реакції на ситуацію до рефлексії. Під час сварки, до того як висловити свою незгоду з партнером, намагайтеся довести йому, що ви його почули. Найголовніше в сварках – вислухати партнера.
  2. Використання твердження типу XYZ. Варто вибудовувати фрази у такий спосіб: коли ви поводитеся як X в ситуації Y, то я відчуваю себе Z. Ви кажете партнеру не те, що йому робити, а те, що ви зараз відчуваєте.
  3. Емпатія. Люди часто сваряться тому, що хочуть аби їх розуміли і поважали. Проста фраза «Я розумію, що тобі довелося пережити.» демонструє вашу повагу до партнера.

Примирення

Ви не зобов’язані погоджуватися одне з одним після кожної сварки, але ви маєте зрозуміти, що інша людина має повне право бачити ситуацію по-іншому. 

 

 

Расскажи друзьям
English_Dom
Все материалы сайта защищены авторским правом. Копирование и видоизменение материалов сайта возможно только после письменного согласия администрации сайта.
Newfrog.com INT Newfrog.com INT
Puzzle English

Контакти

admin@keep-sane.com.ua

Залиште нам повідомлення