(0)
Puzzle English
English_Dom

Хвороба Альцгеймера – вирок чи є надія? Вчені винайшли простий метод ранньої діагностики

Хвороба Альцгеймера - одна з найсерйозніших загроз для людства, яка вже забрала життя 40 млн чоловік по всьому світу. Вчені, зокрема, С. Коен, вважають, що до 2050 р. ця цифра збільшиться до 150млн. Простіше кажучи, хвороба Альцгеймера є одним з найбільших медичних і соціальних проблем нашого покоління. Але ми майже нічого не зробили для її вирішення. Поки наукова думка шукала відповіді на питання щодо протидії онкологічним хворобам та ВІЛ СНІДУ, проблема захворюваності наАльцгеймера залишалася поза увагою. Тепер маємо брак ресурсів на дослідження та розробки у цій сфері. І причиною цього є недостатня інформованість.

 

Із хворобою Альцгеймера пов’язано чимало міфів, які нині визначають суспільне відношення до цього мало дослідженого недугу.

Міф № 1: ця хвороба тотожна слабоумству.

Незважаючи на те, що їх симптоми дуже схожі, хвороба Альцгеймера є одним з багатьох його видів.Так зване слабоумство – це не одне конкретне захворювання, а термін, що застосовується для опису групи симптомів, які можуть бути викликані ураженнями головного мозку.

Слабоумство

Міф № 2: хворобою Альцгеймера хворіють лише люди похилого віку.

Хоча більшість людей з таким діагнозом знаходиться у віковому діапазоні від 65 років і старше, близько 200 000 американців у віці до 65 р. щорічно діагностується з раннім початком цього захворювання. У пацієнтів 40 – 50 р. складно виявити ознаки захворювання, а постановка точного діагнозу може зайняти багато часу. Симптоми раннього початку хвороби Альцгеймера можуть бути викликані стресом, менопаузою або депресією.

Міф № 3: симптоми хвороби Альцгеймера – нормальна ознака процесу старіння.

Деяка втрата пам'яті відбувається у більшості людей, які старіють. Але втрата пам'яті, пов'язана із хворобою Альцгеймера, заважає нормальній життєдіяльності і є більш серйозною проблемою. На ранніх стадіях хвороби люди можуть забути інформацію, яку вони недавно отримали – важливі дати або події. У міру прогресування хвороби люди дезорієнтуються, не в змозі виконувати звичайні щоденні завдання. На більш пізніх стадіях вони втрачають здатність говорити, ризикуючи стати повністю залежними від тих, хто їх доглядає.

Альцгеймер в старості

Міф № 4: хвороба Альцгеймера не є смертельною.

Ця хвороба, за статистикою, є шостою провідною причиною смерті в США, від якої помирає кожен третій. Люди з таким діагнозом живуть в середньому близько 8 років, але діапазон «виживання» коливається від 4 до 20 років. На останніх стадіях хвороби люди втрачають здатність реагувати на навколишнє середовище. Вони також стають уразливими до інфекцій.

Міф № 5: Існує багато методів лікування хвороби Альцгеймера.

У США вважається, що з 10 основних причин смерті хвороба Альцгеймера є єдиною, яку не можна вилікувати або сповільнити. Є два типи ліків, які допомагають боротися із симптомами цієї хвороби: нгібітори холінестерази (Aricept, Exelon, Razadyne) і мемантін (Namenda), запропоновані для лікування когнітивних симптомів (втрата пам'яті, сплутаність свідомості, проблеми з мисленням). Добавки типу вітаміну Е були випробувані, але не показали ефективності.

Види лікування

Міф № 6: Алюмінієвий посуд викликає хворобу Альцгеймера.

Вплив алюмінію не спричиняє хвороби Альцгеймера. Популярність теорії деструктивного впливу алюмінію на мозок людини у 1960 – 1970 рр. була викликана результатами окремих досліджень, які показали більш високий рівень алюмінію в мозку людей із хворобою Альцгеймера. Проте наступнідослідження спростували цю теорію за відсутністю обґрунтованих доказів.

Міф № 7: Аспартам викликає хворобу Альцгеймера.

На сьогоднішній день немає жодних доказів того, що штучний підсолоджувач аспартам викликає цюхворобу. Підсолоджувач представляє собою поєднання двох білкових компонентів (аспарагіновакислота, фенілаланін, а також 10 % метанолу) які зустрічаються у фруктах, овочах та інших харчовихпродуктах рослинного походження. Організм руйнують компоненти аспартама так само, як і продуктихарчування. Численні дослідження були проведені для того, щоб з'ясувати, що аспартам не має ніякого впливу на когнітивні функції, і немає зв'язку між його використанням і втратою пам'яті.

 Міф № 8: Щеплення від грипу підвищує ризик хвороби Альцгеймера.

Щеплення від грипу не викликає хвороби Альцгеймера. Ця теорія була запропонована дискредитованим нині лікарем. Насправді, навпаки: численні дослідження показали, що щеплення від грипу й інших захворювань призводять до зниження ризику розвитку цієї хвороби. У доповіді 2001 р., опублікованій в канадському медичному журналі, наводилася цікава статистика: літні люди, які робили щеплення від грипу і інших захворювань, мали нижчі показники розвитку хвороби Альцгеймера.

Щеплення від грипу

 Міф № 9: Розвитку хвороби Альцгеймера можна запобігти.

Якщо у вас є певна генетична мутація щодо раннього початку хвороби Альцгеймера (на частку якоїприпадає 1% всіх випадків), ви не можете запобігти її розвитку. Проте, вибір здорового способу життя, дієта, підтримання нормальної ваги та відмова від шкідливих звичок, і головне – активна мозкова діяльність,  можуть забезпечувати здоров'я мозку. Фізична активність і здорове харчування також можуть знизити ризик інших захворювань, таких як хвороби серця і діабет. Деякі дослідження також показали, що соціальна активність може посилити зв'язки між нервовими клітинами і мозком, допомагаючи знизити ризик когнітивних порушень.

Міф № 10: Хвороба Альцгеймера передається генетично.

На жаль, теорія частково вірна. Є гени ризику і детерміновані гени, які впливають на ймовірність«отримання» хвороби. Детермінований ген – це ген, який безпосередньо викликає захворювання, гарантуючи, що будь-яка людина з ним успадковує розлади. Генами ризику є ті, що збільшують ймовірність розвитку хвороби, але не гарантують її. За статистикою, генетичну обумовленість мають від20 до 25 % випадків хвороби Альцгеймера.

Міф № 11: травми голови викликають хворобу Альцгеймера.

Не кожен, хто переніс серйозну травму голови, хворіє на Альцгеймера. Проте зв'язок між травмами тазахворюваннями головного мозку все ж було встановлено.

 Міф № 12: Люди з хворобою Альцгеймера стають агресивними.

Хворі можуть стати збудженими або агресивними, але кожен відчуває симптоми по-різному, тому не всі стають агресивними.

 Міф № 13: Хворі не можуть функціонувати і насолоджуватися діяльністю.

Вони живуть активним життям, ставлять оновлену мету в житті після отримання такого діагнозу.

 Останні дослідження виявили, що це захворювання може бути виліковним. Це стає зрозумілим після порівняння ділянок мозку здорової людини із хворою. Хвороба Альцгеймера розвивається, коли білки, які мають укладатися впевному порядку, «комкаються», утворюючи неправильні згортки протеїнів. Тому єдино вірний підхід до розв’язання цієї надскладної проблеми полягає у розробці ліків, які функціонують як молекулярний «скотч», здатний утримувати білки в їх природній формі.

Щаслива старість

 В цьому році вчені оголосили про хід дуже важливого дослідження, до якого вони залучили громадськість. Вони виявили, що одним з перших ознак хвороби Альцгеймера є зміна голосу. Це може бути ледве помітний тремор або хрипота, також можлива слабкість голосу. Вчені проаналізували сотні тисяч записів голосу і на основі їх створюють простий аудіо тест, за допомогою якого будь-який бажаючий зможе, зателефонувавши по телефону, пройти тест і отримати результат.

Є прості поради щодо зниження ризику цього захворювання. Передусім, необхідно уникати травм голови, вживати у їжу риб'ячий жир, тримати під контролем кров'яний тиск та розвивати розумовуактивність. Остання порада є особливо цінною, віддзеркалюючи когнітивний ефект людського спілкування. "Використовуй або втратиш", радять учені, застерігаючи нас від небезпеки зниження інтелектуальної активності.

Риб`ячий жир

Обізнаність – найсильніший інструмент боротьби із недугом. Як зазначає Г. Петско, знанням можна попередити неприємні та страшні симптоми. А також допомогти науці зробити рішучий крок вперед увіднайденні ефективних ліків – фінансуванням, підтримкою та лобіюванням. Без суспільної підтримкирезультати вчених ризикують затриматися в коридорах часу, наражаючи на небезпеку тисячі людей, якісамотужки долають наслідки цього поки невиліковного захворювання.

 

Расскажи друзьям
English_Dom
Все материалы сайта защищены авторским правом. Копирование и видоизменение материалов сайта возможно только после письменного согласия администрации сайта.
Newfrog.com INT Newfrog.com INT
Puzzle English

Контакти

admin@keep-sane.com.ua

Залиште нам повідомлення