(0)
Puzzle English
English_Dom

Шкільна реформа 2016: самовираження шляхом розширення можливостей

4 серпня Колегія Міністерства освіти і науки України затвердила зміни до навчальних програм у початковій школі. Що ж тепер чекає нас попереду і які можливості відкриють для нас ці зміни? На ці та багато інших питань ми дамо вам відповідь у статті.

 

Освіта, особливо початкова, посідає одне із чільних місць у розвитку будь-якої держави. Адже наші діти – це наше майбутнє, і не лише наше, а й їхніх дітей, це той неймовірний потенціал, який варто всіляко підтримувати і заохочувати до дій.

Уже тривалий час і батьки, і педагогічна спільнота чекали на ефективні і суспільно -корисні зміни в освіті. Саме освіта має бути пріоритетом – за нею наше завтра.

Давайте розглянемо детальніше реформу освіти 2016

Реформа освіти 2016

З чого ж почати реформу освіти? З найпершої її шкільної ланки – початкової освіти. Так, зміни нині торкнулися саме початкової школи. І це не може не тішити. Адже нині Міністерство освіти і науки України затвердило якісно нові зміни в освіті, які спрямовані на самовираження кожної дитини, на формування у дітей комунікативних навичок, на зниження рівня контролю і на заохочення дітей у навчанні.

Окрім того, реформа освіти передбачає поступальний рух до змін у всій системі освіти. Але що ж це конкретно за зміни? І чи варто так радіти з приводу всіх нововведень?

Загальний погляд на зміни у початковій освіті

Ці зміни торкнулися близько 10 % програм. Внесено зміни до 13 навчальних програм для першого класу. Це базові навчальні програми  – українська мова, математика, літературне читання, природознавство та інші. Загалом, можна сказати, що програма навчання у 1 класі стала простіша, знято фіксовану кількість годин, а це означає більш якісний підхід до навчання, який не залежатиме від визначеного терміну на ту чи іншу тему. Отже педагоги матимуть можливість регулювати навчальний план відповідно до індивідуальних особливостей дітей. Також ці зміни враховують вікові можливості дітей у 1 класі. Це одне з найважливіших, адже дитина з теплого домашнього затишку потрапляла на майже лекційні уроки.

виховання дитини

Зміни, які стосуються математики

Навчання математиці завжди було орієнтоване на автоматичні підрахунки і розв’язання прикладів. Нині ж, діти вчитимуться рахувати у процесі діяльності. Це дасть можливість розвивати не лише математичні здібності, а, насамперед, мислення та логіку. Саме ці якості є найважливішими у вивченні будь чого. Від дітей не вимагатимуть знати напам’ять таблиці множення та ділення, додавання та віднімання.

Зміни в математиці

Зміни у навчанні читанню та письму

Що таке взагалі мова? І як вчити мову з дітьми в початковій школі? Лише писати букви і прочитувати склади? Але ж ні! Найголовніше - це навчити дітей вільно спілкуватися, висловлюватися, складати історії, описувати почуте чи побачене. Саме на це спрямована нинішня реформа освіти у початковій школі. Окрім того, з програм вилучені пункти, які стосуються лише схематичних зображень звуків, слів і речень. Це неймовірно тішить, особливо в час, коли мова стає все більш електронною і часто, замість нас говорить гаджет.

Зміни в читанні та письмі

Зміни у вивченні іноземної мови

Нині вивченню іноземної мови приділяється значна увага. Адже знання мов – це неймовірні можливості. Але як ми вчили мови? Писали, читали, перекладали тексти. А говорити чомусь ніхто так і не заговорив. Зміни у початковій школі торкнулися і вивчення іноземних мов – акценти змінено в бік усного мовлення та спілкування. Що це дасть? Дитина матиме можливість зламати «мовний бар’єр», ще до того як його вибудує.

найкращий курс англійської

Можна описати кожну з програм і з задоволенням дивитися у майбутнє, яке чекає попереду нас та наших дітей. Але до кожних змін варто підходити зважено, вдумливо. Людина завжди покладає надії на зміни, очікує здійснення власних сподівань, особливо, якщо це стосується дітей. Тому й сьогодні реформа в освіті справила таке колосальне враження на суспільство – діти отримають шанс на більш гармонійний і цілісний розвиток за межами сім’ї, у певному колективі і за сприяння педагогів. Це дійсно досягнення, головне йти до нього відповідним шляхом, не перекреслюючи повністю уже набуте, а навпаки, доповнюючи його новим.

http://ipsyholog.ru/wppage/pravila-i-granici/?utm_medium=affiliate&utm_source=keep-sane-ru

 

Расскажи друзьям
English_Dom
Все материалы сайта защищены авторским правом. Копирование и видоизменение материалов сайта возможно только после письменного согласия администрации сайта.
Newfrog.com INT Newfrog.com INT
Puzzle English

Контакти

admin@keep-sane.com.ua

Залиште нам повідомлення