(0)
Puzzle English
English_Dom

Маленькі прийоми на допомогу батькам. Частина 2

Щоб дитина не виросла «бякою», потрібно ретельно займатися його вихованням. Запобігти негативній поведіці дитини можна дотримуючись особливих правил, які являються найкращим засобом впливу. Для цього, батьки повинні спостерігати за своєю дитиною, вчасно направляючи її на правильний шлях.

 

1. «Випадково підслухана» розмова

Іноді дуже складно донести до дитини якусь інформацію у звичайний спосіб, особливо, якщо мова йде про підлітка, який відмовляється вас слухати. У такому випадку корисним стає прийом «випадково підслуханої» розмови. Наприклад, ви хочете, щоб дитина знала, що ви вірите у її сили, але коли ви їй про це говорите, вона починає це заперечувати. Або ви ненавмисне образили дитину і тепер вона просто не знає, як примиритися з вами. У такому випадку можна почати розмову з кимось із членів вашої сім’ї про цю проблему. Але попіклуйтеся про те, щоб ця розмова відбувалася саме в той час, коли дитина може вас почути. Обговоріть ваші хвилювання чи розкажіть про ваше захоплення дитиною іншому члену сім’ї, роблячи вигляд, що не знаєте про те, що дитина вас чує.

Випадково підслухана розмова

 2.Моліться разом з дитиною 

Спільна молитва з дитиною перед виходом із дому, мабуть найкращий спосіб сказати дитині те, що ви хочете. Окрім сили самої молитви і допомоги Бога, ви маєте можливість у ненав’язливій формі сказати дитині про свої хвилювання і тривоги. Наприклад, молячись перед виходом із дому до школи скажіть разом або над дитиною: «Господи, я віддаю свою любу дитину у Твої руки, щоб Ти оберігав її на всіх шляхах, уберіг її від поганих компаній та спокус, щоб вона не пішла після школи палити, а благополучно та вчасно повернулася додому…»

Такі слова дитина краще запам’ятає, ніж ваші настанови на кшталт «Дивись мені, не йди палити після школи!», або «Ходи обережно!», чи «Не водися з тією компанією!».

Донесення думки через молитву

 3.Якщо потрібно, що дитина вас слухала, то придумайте стимул

Навіть не дивлячись на усі позитивні методи виховання, профілактику капризів, передбачення бажань дитини, іноді трапляються ситуації, коли дитина починає бунтувати саме в той момент, коли вам це менш усього потрібно. Наприклад, вам потрібно щось терміново виконати по роботі чи терміново кудись поїхати, або ж вам потрібно, щоб дитина чим скоріш зібралася, але саме в цей момент вона починає щось від вас вимагати (іноді супроводжуючи це все скандалом чи починає істерику у людному місці). Найкраще, що ви можете запропонувати дитині, щоб домовитися з нею – це ваш час. У такій ситуації особливо важливо не втрачати самовладання, а спробувати спокійно домовитися, запропонувавши дитині додаткові заохочення у вигляді вашого додаткового часу, але трішки пізніше. Поясніть дитині, що саме зараз ви дуже зайняті, але якщо вона виконає ваше прохання, ви обов’язково приділите їй додаткову увагу.

Вередлива дитина

Наприклад, дитина занадто повільно збирається до школи і ризикує спізнитися на уроки. Вона явно не хоче йти до школи і влаштовує скандал з плачем з приводу того, що якась учителька її недолюблює (вчора дитина вам про це не казала!). Ви розумієте, що проблема не дуже серйозна, оскільки вчора це дитину не хвилювало, і є лише приводом, щоб не йти до школи. До того ж, ви спізнюєтесь на роботу. Спробуйте пояснити дитині: «Я розумію, у тебе труднощі з цією вчителькою і це мене також хвилює, але зараз ти спізнюєшся у школу, а я на роботу. Якщо зараз ти спізнишся на автобус до школи, то мені доведеться везти тебе до школи, а тоді я спізнюся на роботу, отже, мені доведеться затриматися після роботи. Давай ти зараз швиденько зберешся, а я буду намагатися прийти з роботи раніше. Потім ми поїдемо в кафе, поласуємо морозивом і спокійно все обговоримо. Це питання дуже важливе, щоб обговорювати його зараз нашвидкуруч».

Можливі стимули: 
 • Ми зайдемо в кафе
 • Пограємо у м’яч
 • Спечемо печиво
 • Погодуємо пташок
 • Подивимося мультики
 • Помалюємо разом
 • Дорогою додому купимо щось смачненьке
 • Поспіваємо в караоке
 • Пограємося із собакою разом
 • Влаштуємо церемонію чаювання
 • Зробимо колаж із газетних вирізок

 Ще один приклад: дитина довго дивиться телевізор і не робить домашні завдання, не дивлячись на те, що ви уже їй про це нагадували. Повідомте дитині, що якщо вона до кінця тижня встигатиме робити всі домашні завдання вчасно і якісно, то на вихідних вона зможе довше дивитися телевізор, а ще краще ввести хорошу традицію – спільні прогулянки на вихідних.Інша ситуація: дитина вимагає зайти в улюблений магазин іграшок. Ви, у зв’язку з об’єктивними причинами, не збираєтеся цього робити. Знову ж таки, зберігайте спокій і вислухайте дитину. Водночас лагідно поясніть причину вашої відмови заходити до магазину зі словами: «Якщо ти зараз заспокоїшся і ми  поїдемо додому, то у п’ятницю ми прийдемо до твого улюбленого магазину і гулятимемо в ньому стільки – скільки ти захочеш!».

Мотивація дитини

До речі, схожий метод обмеження у часі часто використовують у менеджменті. Керівники знають схильність працівників спізнюватися на роботу в понеділок вранці і йти з роботи раніше у п’ятницю ввечері. Враховуючи це, вони часто призначають наради на останню робочу годину у п’ятницю і на ранок понеділка. Правда, у більшості випадків, за відсутність на цих заходах, карають, а не заохочують. Але демократичним батькам потрібен не лише послух від дитини, вони шукають добровільної співпраці.

Звертаємо вашу увагу, що не варто використовувати як стимул до співпраці матеріальні блага. Пропозиція купити щось чи дати гроші розбалує дитину чи буде просто реальною взяткою. Такий метод призведе тільки до нових вимог з боку дитини у майбутньому, до того ж дитина буде ставити вас у незручне положення у найбільш непідходящі моменти. А от обіцянка побути разом чи погратися, навпаки дасть дитині зрозуміти, що ви розумієте її вимогу і обов’язково виконаєте її, але пізніше.

Окрім того, дитину взагалі не варто часто піддавати критиці, а використовувати тактику похвал.

Правила критики та похвали дитини

 4.Щоб вислухати дитину, батьки самі мають позитивно налаштуватися

Для того, щоб повноцінно виховувати дитину, з радістю даруючи їй все найкраще, самі батьки мають перебувати у хорошому настрої. Але де ж його взяти, якщо новини сповнені негативу, на роботі все складно, а життя загалом дуже нестабільне. Тому батькам, перед тим як слухати про почуття від своїх дітей, потрібно розібратися зі своїми.

У здоровій сім’ї, де подружжя кохає одне одного, розмова одне з одним, одразу після того, як всі повернулися додому з роботи – це найкращий спосіб заспокоїтися і налаштуватися на позитив. Звичайно ж, діти також будуть казати вам про свої проблеми, адже вони засумували за вами і хочуть вашої уваги. Для цього варто ввести правило «Тато – головний». Це правило особливо корисне, коли у сім’ї є більше ніж одна дитина.

Втомлена мама

 5. Правило «Тато – головний»

Уявіть собі картину у звичайній сім’ї. Вечір, мама приходить із роботи, діти й чоловік йдуть до неї, всі чекають від неї уваги і вечері. А вона не має ні сил, ні настрою. Їй хочеться всіх приголубити, але потрібно готувати вечерю, та й сил немає. Що їй робити?

Просто лягти й відпочити, а чоловік попіклується про її відпочинок, сказавши всім, що мама стомилася і їй потрібно відпочити, давайте приготуємо вечерю самі – для себе і для мами. Далі чоловік може розподілити обов’язки від старшого до молодшого, водночас важливо, щоб старшому із дітей довірили особливо важливу роль – керувати молодшими.

Тато головний

Які проблеми можна вирішити за допомогою правила «тато – головний»?
 • Домашні обов’язки розподіляються між усіма членами сім’ї.
 • Чоловік отримує у сім’ї особливий авторитет, що є хорошим виховним моментом, як для дівчаток, так і для хлопчиків. Водночас чоловік проявляє свої організаторські здібності.
 • Старші діти, як правило, ревнують до молодших, яким зазвичай дістається більше уваги. Якщо батько і мати виявляють увагу і довіру перш за все старшій дитині, то вона більше старається допомагати батькам, а молодші намагаються швидше подорослішати і наслідувати старших дітей, оскільки у такий спосіб (а не капризами) вони отримують більше уваги.
 • Жінка у сім’ї відчуває себе коханою і захищеною, оточеною піклуванням. Трішки відпочивши і поговоривши з чоловіком, вона може спокійно приділити увагу дітям.

Корисно ввести це правило не лише тоді, коли мама стомилася, а взагалі на кожен день, зробивши його сімейною традицією. Така традиція тільки об’єднає сім’ю. Коли діти підростуть, вони будуть з нетерпінням чекати сімейної вечері і не будуть спізнюватися, затримуватися у компанії друзів, адже у сім’ї вони отримують більше уваги.

 

Расскажи друзьям
English_Dom
Все материалы сайта защищены авторским правом. Копирование и видоизменение материалов сайта возможно только после письменного согласия администрации сайта.
Newfrog.com INT Newfrog.com INT
Puzzle English

Контакти

admin@keep-sane.com.ua

Залиште нам повідомлення