(0)
Puzzle English
English_Dom

Марна жертовність. Вантаж невизнання

Жінка-жертва ніколи не просить допомоги. Вона сама справляється з проблемами, як би тяжко не було. Самовпевненість зростає, а сил тягти ношу поодинці стає все менше. Наближається час розплати! Виявляється, що жертовність не була зовсім безоплатною, це були, так би мовити, «послуги в кредит». Ох, не позаздриш таким «кредиторам».

«Я все зроблю сама!» - чим частіше жінка каже цю фразу, тим гірше для неї. А через деякий час, ускладнюються і її стосунки з близькими. Адже така жінка тягне на собі всі потрібні і непотрібні обов'язки, а потім цим же і дорікає своїй сім'ї. Мовляв, вона всю роботу робить, всіх годує, на ній будинок і виховання дітей, а хтось навіть за собою прибрати не може. Ось тут і настає час розплати за власну жертовність і бажання все робити самостійно. Насправді можна просто сказати: «Прибери за собою» або «Давай приготуємо обід разом. Це буде швидше і веселіше!»?

щасливі відносини

Але ж ні, просто сказати про те, що їй потрібна допомога або вона втомилася, не вийде. Просити когось про щось жінка-жертва не може, вона ж повинна бути сильною і розбиратися з побутом самостійно. Коли сили закінчуються, на останньому диханні вона інформує про необхідність щось ще зробити (проханням про допомогу це не назвеш). У цьому посиланні таїться і прихований заклик до дії, і бажання викликати почуття подяки до себе через пробуджене почуття провини. Відмінна маніпуляція! Замість подяки в голові проскакує питання: «Навіщо мити підлогу чи готувати вночі?» Дійсно, навіщо? А головне, чому так відбувається?

марна жертовність

Що змушує працювати не покладаючи рук? Причин може бути декілька

1. Виправдання свого існування через важку працю. Життєве кредо: «Якщо я не приношу користь, отже, мене нема за що любити». А пари, які живуть у своє задоволення, викликають щирий подив і обурення.

2. Важке дитинство. Набуті в дитинстві переконання, які лише посилилися у юнацькому віці, є найбільш стійкими. Наприклад, донька отримує схвалення чи відчуває ласку батьків тільки у випадку, якщо вона якісно виконала якусь хатню роботу. Віповідно, у неї в голові народжується гасло: «Варто допомагати близьким аби тебе любили!».

3. «Синдром виживання». Покоління, яке застало війну, частіше за все не може собі дозволити жити у своє задоволення. Спокійне, розмірене життя - не для них. Стільки людей загинуло, страждало від голоду, холоду, але ж і зараз є такі! Як же після таких думок можна радіти? Війна закінчилася, а звичка виживати залишилася.

марна жертовність

3 стадії становлення «жертви»:

1. Образ героїчної жінки, яка може тягти на собі всі тягарі людства, укорінився у свідомості багатьох жінок. Правда, екстремальні ситуації трапляються вкрай рідко, а нерозтраченого потенціалу - море. Куди ж вкаладти ці безмежні сили в умовах сучасного життя? Правильно! В сім'ю і кар'єру .

2. В жінці завжди живуть бажання допомогти і заслужити повагу та любов. І тому вона починає тягти ношу буденності самостійно, навіть не підозрюючи чим це може обернутися для неї. До того ж вона має внутрішній, переданий поколіннями  досвід. Це жінка-боєць. У результаті всіма справами починає займатися сама: забезпечує хатній затишок, порається по господарству, виховує дітей, дбає про батьків,  а в перервах ще й вимагає і контролює виконання інших дій від членів родини. Зрештою, ноша стає все тяжчою. Коло обов'язків починає зростати і в моменти, коли сил на щось не вистачає, вимоги до близьких стають жорсткішими. Врешті решт, така модель життя набридає, але звичка змушує підкорятися тому укладу життя, який вона сама створила.

3. У результаті таких дій жінка-боєць перетворюється на жінку-жертву, заручницю своїх обов'язків. У свідомості з'являється нав'язлива думка: «Я жертвую собою, а ви повинні це цінувати». На цьому етапі з'являється солодке відчуття жертовності, приправлене усвідомленням власної значущості. Всі навколо винні, адже мити підлогу о другій годині ночі - це вкрай важко. Якщо спробувати вголос засумніватися в необхідності таких дій, то така жінка починнає докоряти. Ці докори викликають почуття провини у тих, хто насмілився засумніватися у правильності та необхідності таких дій. Близьке оточення, яке звикло до «безтурботного», на думку жінки-жертви,  життя, починає потурати примхам вправного маніпулятора. У їхні обов'язки на цьому етапі входить: прибирати саме тоді, коли жінка-жертва цього захоче, пекти пироги на першу вимогу (адже вона стільки років готувала, а тепер прийшов час розплати). Спершу виконувати ці обов'язки здається складно, через недосвідченість. Близькі такої жінки-жертви відчувають збентеження і їм дещо незручно. Вона ж, дивлячись на їхню невпевненість і подекуди розгубленість, відчуває радість: «Справитися без мене не можете? А що буде після моєї смерті? На наступний же день помрете!». Ось воно - визнання!

закони щастя

 

Що робити людям?

1. Переконати жертву-маніпулятора дуже складно, але все ж, якщо ви в родині ще маєте право голосу, то потрібно спробувати донести, що такі дії не приведуть до гармонії і спокою в сім'ї. Допомога на благо оточуючих робиться виключно за власною ініціативою і не потрібно чекати за неї оплати. Крім того, надмірне піклування може зашкодити об'єктам турботи, а отже варто зменшити темп альтруїзму. Знайти відповідні аргументи можна, головне, щоб така жінка їх почула і, зрештою, зрозуміла.

2. Гірше, коли бажання прислухатися до когось повністю відсутнє. У цьому випадку потрібно відмовлятися від будь-якої допомоги, чітко позначивши особисті кордони. Краще уславитися невдячним, ніж маріонеткою.

3. Спокійно обговорити сімейні обов'язки і максимально дотримуватися домовленностей. «Жертва» щоразу намагатиметься прискорити виконання ваших обов'язків, тому заздалегідь домовтеся, що терміни виконання ви визначатиме самі і не потребуєте додаткових нагадувань чи допомоги.

тренінг впевненості

Расскажи друзьям
English_Dom
Все материалы сайта защищены авторским правом. Копирование и видоизменение материалов сайта возможно только после письменного согласия администрации сайта.
Newfrog.com INT Newfrog.com INT
Puzzle English

Контакти

admin@keep-sane.com.ua

Залиште нам повідомлення