(0)
Puzzle English
English_Dom

Маленькі прийоми для допомоги батькам в різних випадках. Частина 1

У вихованні дитини, дуже важливо не перегнути палицю, тому потрібно дуже ретельно до цього підійти. Ми дамо Вам невеликі підказки, такі собі прийоми виховання дітей, які значно спростять цей трудомісткий процес.

1.Використовуйте записки, якщо вам набридло повторювати

Записки стають у нагоді тоді, коли ви уже втомилися ввічливо повторювати своє прохання, особливо, коли ви намагаєтеся «по-новому» виховувати свою дитину.

Записка не має бути довгою, у ній має міститися короткий, лаконічний і, по можливості, жартівливий текст. Віддавайте її дитині, або залишайте її на видному місці. Навіть, якщо дитина не одразу виконає ваше прохання, то через короткий проміжок часу, слугуючи ненав’язливим, але досить наполегливим нагадуванням, ваша записка спрацює.

Син однієї з моїх знайомих часто забував ключі від квартири. Цим він створював чимало клопотів своїй матері, якій доводилося відриватися від роботи, їхати додому, щоб відчинити дитині двері. Хлопчик був досить відповідальним, і мати не вважала за потрібне його карати, залишаючи просто чекати її на вулиці під будинком, аж доки вона не повернеться з роботи. Вона просто написала записку на яскравому папірці: «Ти взяв ключик?». Потім приклеїла цю записку на внутрішній стороні вхідних дверей. Після цього хлопчик більше не забував ключі.

 Записки для дітей

Іноді дітям тяжко, а особливо маленьким, запам’ятати певний складний побутовий ритуал. Наприклад, перед тим як лягти спати потрібно піти прибрати іграшки, помитися, почистити зуби, розчесатися, одягти піжаму, розстелити ліжко тощо. У такому випадку можна скласти невеличкий пам’ятний лист з дитиною, до того ж, ви будете писати дії словами, а дитина може намалювати картинки до цих дій. У такий спосіб дитині буде цікавіше дивитися у цей список і дитина з більшою цікавістю буде вчитися читати.

2.Співайте, якщо не знаєте як бути

У багатьох випадках, коли поведінка дитини застає вас зненацька, то проста і невибаглива пісенька може стати просто незамінною. Голос батьків дуже заспокоює схвильовану дитину і дає їй відчуття спокою та безпеки. Окрім цього, пісенька відволікає дитину від її «неймовірно складної проблеми».

Добре також супроводжувати пісенькою буденну діяльність, яку у сім’ї нікому не подобається виконувати: прибирання, миття посуду, чищення взуття, прасування і т. д.

За допомогою пісеньки можна перетворити неприємну справу у приємну традицію. Наприклад, влаштовуйте 5-7 хвилинне прибирання під улюблену пісеньку разом з дитиною. Дітям подобається співпрацювати. Якщо запропонуєте дитині прибирати і почнете співати, то неприємна діяльність буде в радість для дитини. Бажано робити таке щодня у один і той самий час.

Співайте з дитиною

За допомогою пісеньки дитину легко вкласти спати, якщо починати ритуал підготовки до сну. Дитину легше відволікти від цікавої гри, перемикнувши її увагу на пісеньку, паралельно збираючи іграшки разом з нею. Потім з цією ж пісенькою дитина йде вмиватися і вкладатися у ліжечко.

Пісенька теж стане незамінним помічником, якщо ви хочете організувати спільну з дитиною роботу на кухні.

І не важливо, справилися дитина з завданням, чи ні, ні в якому разі не можна її критикувати.

Ось основні правила похвали дитини

Правила похвали дитини

3.Відволікання уваги

Відволікання уваги дитини корисне тільки тоді, коли ви знаєте як використовувати цей метод. Найбільш ефективно він працює у випадку з дітьми віком від 7 до 9 років. Відволіканням може бути простий рух із фразою: «Ой, я впустила сумку, перевір чи нічого там не розбилося!». Зробити це варто у той самий час, коли дитяча істерика у самому розпалі. Також може допомогти простий опис пташечки на дереві, коли ваша дитина відмовляється повертатися додому з прогулянки. Відволікання допомагає дитині забути про причину свого спротиву батькам, перемикнути її увагу на щось інше. У цей момент її увага концентрується на тому, що й ваша. Наступає гармонія і настрій дитини змінюється, вона уже налаштовується на співпрацю.

Наприклад:

3-річна дитина моєї подруги не любить ходити до садочку. Часто, уже після того, як мама допомогла їй вдягнутися, за хвилину до виходу з дому, дитина знімала взуття і ховалася за двері. Її мама у таких випадках не сердилася, роблячи вигляд, що нічого не відбувається, а відволікала увагу словами: «Дивися, які гарні пташечки прилетіли. Вони сидять на гілочці і чекають, коли ти винесеш їм хлібчика. Пішли швиденько погодуємо їх, щоб вони не чекали!». Дитина миттєво одягалася і бігла на вулицю зі шматочком хлібчика. Дорогою до садочку вони з мамою зазвичай обговорювали, як радіють пташечки, коли вони виходять їх годувати.

Метод відволікання уваги дитини

Якщо дитина відмовляється від будь-якої співпраці, ліпше за все не змушувати її, посилюючи тим самим спротив. Водночас, велика помилка батьків у тому, що вони випитують у дитини, чим би вона хотіла займатися замість того, що їй пропонують. Тому ліпше не запитувати дитину, а давати їй власні пропозиції щодо певних видів діяльності, дозволяючи їй відмовлятися від них і водночас підштовхуючи дитину до прийняття самостійного рішення щодо цього.

4. Визначте систему знаків

Багатьом дітям складно слухати настанови батьків і постійні нагадування. У таких випадках краще придумати певну систему знаків для нагадування про помилки чи недоліки у поведінці. Не намагайтеся ввести всі знаки одночасно. Ліпше робити це все поступово – від одно випадку до іншого. Якщо повторюються якісь випадки, коли дитина невідповідно себе поводить, то спокійно їй поясніть, що ви не хочете її кожного разу сварити, але вам це дійсно не подобається, тому ви будете нагадувати про це їй, але за допомогою ось такого знаку. Наприклад, замість слів «Куди ти летиш?!» можна сказати «Наш паровоз кудись помчав!». Якщо дитина забула певні правила етикету за столом, погладьте її по спинці, якщо вона шумить, підійдіть до неї мовчки і прикладіть палець до своїх вуст, даючи дитині зрозуміти, що за столом так не поводяться. Якщо дитина насмітила, можете у жартівливій формі сказати: «Сьогодні покоївки не буде…». Знаки можуть бути й іншими і чим вони безглуздіші, тим краще. Адже це розрядить атмосферу і дитина набагато краще їх запам’ятає.

Знак тиші для дитини

5. Встановіть певні традиції

Для більшості дорослих моменти дитинства завжди пов’язані із маленькими сімейними традиціями. Про них ми завжди згадуємо з особливою теплотою. У моїй сім’ї у кінці кожного місяця ми їздили в центр нашого місти в кафе і їли там морозиво. Я завжди чекала цього дня, коли ми гарно вдягалися, спочатку гуляли в центрі міста, а потім заходили в одне й те саме кафе щоразу.

У кожній сім’ї є власні традиції. Наприклад: 
 • млинці з якимось особливим варення щонеділі;
 • випікання торта всією сім’єю на вихідних;
 • відвідування парку атракціонів у кінці кожного місяця;
 • пікнік на вихідних влітку;
 • перегляд улюбленого серіалу разом з дітьми;
 • поїздка до бабусі раз на місяць;
 • годування пташок у парку біля будинку;
 • спільна молитва перед сном;
 • спільне прибирання квартири в один і той самий день тижня;
 • дозвіл лягати спати у суботу на годину пізніше;
 • екзотичні фрукти у день отримання заробітної плати батьками;
 • щотижневий спільний похід до супермаркету.

Традиційне сімейне катання на велосипедах

 Традиції можуть бути такими різними, але головне, щоб дитина відчувала, що у цих традиціях вона посідає чільне місце. Під час моментів, коли ви виконуєте ці традиції, дитина найбільш налаштована на спілкування з вами. Використайте цей час для того, щоб ненав’язливо донести до неї ту інформацію, яку вона не сприймає в інший час.

 

Расскажи друзьям
English_Dom
Все материалы сайта защищены авторским правом. Копирование и видоизменение материалов сайта возможно только после письменного согласия администрации сайта.
Newfrog.com INT Newfrog.com INT
Puzzle English

Контакти

admin@keep-sane.com.ua

Залиште нам повідомлення