(0)
Puzzle English
English_Dom

Як мислити усвідомлено і чітко: ефективні техніки

Ви коли-небудь замислювалися, що і як «говорять» ваші думки? Найчастіше цей потік схожий на незв'язну балаканину з домішки уривчастих фраз і негативних формулювань. Подібне мислення не тільки заважає досягати цілей, а й створює ілюзію активної діяльності, наповненості життя. Щоб створити усвідомлене мислення, знадобиться деякий час і бажання змінитися в кращу сторону.

Усвідомлене мислення дозволяє швидко і чітко відокремлювати головне від другорядного, логічно приходити до правильних і обгрунтованих рішень, відокремлювати факти від домислів, знаходити найбільш ефективне рішення проблем. Люди, що володіють ефективним мисленням завжди на крок попереду інших, вони завжди виділяються своїми успіхами і досягненнями.

Щоб створити усвідомлене мислення, знадобиться деякий час і бажання змінитися в кращу сторону. Почати можна з формулювання своїх думок і цілей на папері, щоб навчитися складати логічні ланцюжки подій і вміти чітко планувати свій день. Кращий спосіб досягти успіху - чітко знати, звідки і куди ви рухаєтеся. Існує безліч технік, які допоможуть розвинути ефективне мислення в тій сфері, в якій воно вам особливо необхідно. Ось тільки деякі з них:

Техніка «Повтор, згода, додавання»

Цей метод слід використовувати в розмові зі співрозмовником, коли виникає суперечність з якогось питання. Алгоритм техніки:

• Вислухайте співрозмовника і не перебивайте його. Подумки сформулюйте свою точку зору і визначте предмет розбіжності.

• Коротко повторіть тезу співрозмовника своїми словами.

• Додайте, чого не вистачає озвученій думці, немов продовжуючи думку співрозмовника.

 

Приклад використання техніки: «Я почув твою думку про те, що на виховання дітей впливають тільки батьки. Я згоден, що вони показують приклад своєю поведінкою і способом життя, але хочу додати, що однокласники, друзі і телевізор теж можуть впливати на підлітків. Думаю, невірно покладатися тільки на батьківський приклад у вихованні ». Техніка допомагає відключати непотрібні емоції, змушує зосередитися, вчить обґрунтовувати свою точку зору, а не конфліктувати і переходити на особистості.

техніка досягнення складних цілей

Техніка "Інтелект-карт"

Цей метод дуже корисний, коли потрібно проаналізувати досить великий і різноманітний обсяг інформації. Його часто демонструють в детективах, коли намагаються зібрати всю відому інформацію на великому аркуші паперу або стіні і зв'язати її графічними зв'язками. Цей метод досить ефективний завдяки своїй наочності.

інтелектуальна-карта

Техніка Цицерона

По-іншому ця техніка запам'ятовування називається "метод кімнати". Ця техніка особливо часто використовується ораторами, яким потрібно запам'ятати великі блоки інформації в потрібній послідовності. Суть техніки проста - для запам'ятовування взаємозв'язку і порядку речей або предметів, які необхідно запам'ятати потрібно подумки розставити їх в знайомому вам місці, наприклад, в кімнаті. Таким чином, подумки проходячи по знайомому місцю, ви як би збираєте заздалегідь розставлені там "предмети".

методи ефективного запам'ятовування

Техніка фокальних об'єктів

Цю техніку особливо люблять маркетологи і рекламісти, і всі люди, яким за родом діяльності потрібно постійно генерувати свіжі та неординарні ідеї. Суть техніки наступна: у вас є фокусний об'єкт, який, як правило вже заданий або самою людиною або замовником. Наприклад, бетон. Потім відкривається будь-яка книга і вибираються 3 будь-яких прикметники. Наприклад, смачний, морозний, соковитий. Потім створюються уявні асоціації, намагаючись застосувати ці властивості фокусного предмету і знайти нову і цікаву властивість. Практикуючись таким чином, з'являются неординарні і нові ідеї.

фокальний об'єкт

Крім певних методик розвитку ефективного мислення, є ще основні вправи, які відпрацьовують базові навички ефективного мислення, необхідні кожній розвиненій людині:

Слідкуйте за промовою

Щоб мислити по-новому, потрібно говорити по-новому, змінювати свої звички і переконання, які заважають стати ефективним. Почати варто з фільтрації, прибравши з лексикону негативні слова ( «неможливо», «важко», «жахливо», «катастрофа» та інші). Іноді досить декілька днів простежити за своєю мовою, щоб зробити її більш конструктивною і позитивною.

методи ефективного запам'ятовування

Робота з текстами

Роботу над своїм мисленням можна почати з аналізу писемного мовлення інших людей, тобто читати тексти, а потім писати на їх основі статті. Алгоритм роботи з текстами наступний:

• визначитеся з темою, на яку хочете написати статтю;

• знайдіть корисну інформацію в Інтернеті або бібліотеці;

• прочитайте книгу або експертну статтю;

• структуруйте матеріал, виписуйте тези, на яких ґрунтуватиметься ваш текст.

методи ефективного запам'ятовування

Готову статтю обов'язково перечитайте через 1-2 дня. Погляд на неї буде свіжим, тому вам захочеться внести деякі правки. Така робота допоможе розвинути ваше мислення, з кожним разом роблячи його більш усвідомленим і ефективним.

Расскажи друзьям
English_Dom
Все материалы сайта защищены авторским правом. Копирование и видоизменение материалов сайта возможно только после письменного согласия администрации сайта.
Newfrog.com INT Newfrog.com INT
Puzzle English

Контакти

admin@keep-sane.com.ua

Залиште нам повідомлення