(0)
Puzzle English
English_Dom

9 помилок в спробах догодити керівництву

О ні, знову цей жахливий звук будильника, піднімаєшся з ліжка і зовсім не відчуваєш себе відпочившим. З початку роботи в цій компанії, тобі здається, що хтось тягне з тебе енергію. Ще б, адже для свого директора ти – якась криворука маса, яку він, чомусь, постійно перевіряє на міцність. Хоча ти приносиш йому каву по 30 разів на день, своєчасно здаєш звіти, але він погрожує, що позбавить тебе премії за запізнення на 3 хвилини, і що ти п'єш чай за десять хвилин до початку обідньої перерви. Сил немає, приходиш додому і просто падаєш на ліжко. А так хотілося працювати на цій посаді в цій фірмі! І ти справді так любиш працювати!

«Що ж я роблю не так»? – відчайдушно думаєш ти? Може мені вести себе як Альона з відділу продажів – почати доповідати роботодавцю про косяках товарищів по службі? Але ж Олена теж, час від часу, отримує свою порцію свіжих доган. Або Антон, який так часто скандалить з директором? Тебе переповнює гнів, ти боїшся підійти з будь-яким питанням, робиш все в поспіху і страху, навмання, тому що за одну хвилину спілкування з ним, твоя самооцінка падає до нуля.

«Напевно, я просто не вмію працювати» - відчайдушно думаєш ти і опускаєш руки. У підсумку робота перестає приносити задоволення, ти коротаешь робочий час на сайтах оголошень в рубриці «робота», тому що твоє терпіння добігає кінця. Починаєш сперечатися у відповідь, щоб хоч якось показати, що в тебе є почуття власної гідності. Але це ні до чого не призводить, крім як до зниження твоєї працездатності.

Отже, чим же ми провокуємо начальство на догану? 

Помилка №1

Саме червоне правило: «дисципліна»

Якщо керівник ставить пріоритетом в роботі колективу пунктуальність своїх співробітників, то вам нічого не залишається робити, окрім як навчитися приходити вчасно. Переважна маса роботодавців воліє, щоб співробітники приходили за п'ять хвилин до початку робочого дня, щоб мати можливість зняти верхній одяг, привести себе в порядок і почати робочий день підготовленими.

9 помилок в спробах пригодити начальству

Помилка №2

Поведінка, яка викликає жалість.

Навіть якщо у вашу роботу входить подавати начальнику каву, робіть це з посмішкою і рівною спиною, не поспішаючи. Страх перед начальством і пристрасне бажання йому догодити добре відчувається ззовні і геть вбиває до вас повагу. Природно, ні про яке підвищення не може йти мова. Вас не зможуть підвищити, поки ви не відчуєте себе впевненою у собі людиною, яка не так сильно залежить від настрою оточуючих. Позиція «Я зроблю для вас все, тільки не звільняйте мене» - поганий варіант для будь-якої роботи. А от якщо ви зайняті звітом і керівник підходить і дає вам інше завдання, ви можете тактовно поцікавитися? «Чи я зможу приступити до цього пізніше, або вам необхідний результат в найкоротші терміни?» З часом навіть самий строгий начальник почне питати: «чи зможете ви зараз зробити цю роботу?» почавши тим самим звертатися до вас як до цінного фахівця.

Помилка №3.

Страх обґрунтувати свою точку зору.

Не бійтеся авторитарного начальника Аргументуйте, аргументуйте, і ще раз аргументуйте свою позицію! Є велика різниця в тому, чи знаходите ви виправдання своїм проступкам, або чітко і спокійно пояснюєте, чому ви провалили завдання. Не бійтеся брати на себе сміливість взяти ситуацію в свої руки і знайти варіанти вирішення проблеми. Поки начальник виливає на вас барвисті мови про те, який ви безвідповідальний, не втрачайте час на відчуття власної нікчемності, - почніть обмірковувати, як ви можете виправити ситуацію. Використовуйте такі вирази як: «Ви маєте рацію, але...», «Вибачте, але..». Якщо ви зі своєї сторони не праві, то твердо скажіть: «Вибачте, я постараюся виправити свою помилку». Так само можна перерахувати кошти, яких вам не вистачає для виконання тієї чи іншої мети. Вам необхідно навчитися стриманості, якщо ви хочете зберегти роботу.

9 помилок в спробах догодити начальству

Помилка № 4.

Сліпі лестощі

Компліменти начальству – не поганий спосіб на час підняти себе в очах керівника, але не варто забувати про те, що краще говорити про ті переваги, які вам дійсно подобаються. Якщо ця людина вам дуже неприємна, і ви не бачите в ньому зовсім нічого хорошого, краще в даному випадку нічого не говорити, інакше будете виглядати лицеміром. Нещирість теж дуже добре видно зовні.

Помилка №5

Спроба приховати своє невдоволення.

Зовні це виглядає як страх і лицемірство.

Коли вас осудливо запитують: «Вам щось не подобається?», ви можете подумати і запропонувати начальству свої варіанти вирішення тієї чи іншої проблеми.

Помилка №6.

 

9 помилок в спробах догодити начальству

Небажання запропонувати допомогу

Якщо ви дуже не любите начальство, якщо вам ця людина вкрай неприємна, з його боку це неможливо не помітити. Повірте, він про це знає, але чекає від вас, щоб ви знайшли з ним спільну мову. Якщо ви час від часу ненав'язливо пропонуєте йому свою допомогу, можна дати зрозуміти керівникові, що ви йдете назустріч до налагодження відносин. На вашому самопочутті ніяк не відіб'ється ситуація, коли ви, наприклад, допоможете керівнику відкрити двері, коли у того зайняті руки. Не треба ходити за ним слідом і шукати ситуацій, де доведеться його підстрахувати, але якщо така можливість випала, не втрачайте її. Коли людина бачить, що ви його не любите, але у важкий момент протягуєте йому руку допомоги – це дорогого коштує. А якщо це ще й безкорисливо, то це величезний плюс в плані розташування керівника до себе.

Помилка №7.

Відмова дякувати

Якщо колектив просить вас "проставитися", ніколи не ігноруйте ці прохання, особливо, прийшовши на нове місце роботи. Так само, словесно подякуйте всім за теплий прийом, особливо керівника. «Ця людина нічого доброго мені не зробив, йому не за що дякувати» - хибна позиція.

Помилка №8.

«Я дуже корисний, я стукаю»

Багато людей часто намагаються самоствердитися перед начальством за рахунок проколів колег. Як це ні парадоксально, такі персони не в пріоритеті. Будь-який адекватний керівник прагне до того, щоб колектив був злагодженим. Той, хто розносить плітки і стукає, як раз його розкладає. До того ж, любителі облити брудом товарищів по службі, часто дуже невтішно відгукуються і про начальство. Зрозуміло, за спиною. Тому, такі люди завжди виявляються першими кандидатами на виліт, якщо загрожує скорочення. Особливо, якщо вони ще працюють неважливо. Так і начальник може зробити висновок, що якщо людина так багато стежить за особистим життям своїх колег, то, можливо, у нього надто багато вільного часу. У досвідченого керівника справжнього поваги до цієї людини не буде. Він просто буде використовувати підлеглого в своїх цілях. Але й лаяти буде нарівні з усіма.

Помилка №9

Панічний страх сказати «ні»

Якщо ви чинності робочої ситуації, яка вимагає негайного вирішення, змушені затриматися в офісі на кілька годин після закінчення робочого дня, не віддавайте свій час даремно з палаючими очима «я все для вас зроблю». Начальство може цього і не оцінити, так як у вас настільки відчувається бажання догодити, що можна подумати, ніби це потрібно вам. До того ж, переробка оплачується вкрай рідко, адже офіційно це ніде не закріплено. Яким би не був авторитарним ваш керівник, в цьому випадку він повинен делікатно попросити вас залишитися. Мова йде про ваш особистий час. Якщо цього не відбувається, дайте зрозуміти керівництву, що у вас є свої важливі справи. Без криків, за схемою – аргументовано. Відчуваєте різницю: у вас попросили цукерку або забрали її силою? Як ви будете почуватися у другому випадку? Ваш особистий час – це навіть не цукерка, це золото. Якщо ви амбітна людина, яка використовує свої можливості по максимуму, - ви будете проводити будь який вільний час з користю для свого майбутнього. У вас же є цілі? Побудувати свій будинок, купити машину і т. д.. Якщо ви будете втрачати час дарма, ображаючись на те, що у вас силою забрали ваше «золото», але промовчіть і будете далі виконувати чиюсь волю, намагаючись зробити вигляд, що все добре, у вас не буде ні почуття власної гідності, ні результатів досягнення ваших цілей. До того ж, вас будуть частіше залишати після роботи. Такі люди зручні, їм навіть дякувати не потрібно. Навіщо їм дякувати? Вони ж з задоволенням залишаються! До того ж, коли підлеглий, який через день безкоштовно переробляє свої годинники, просить у керівника відпустити його куди-то з особистого питання, той впирається в стіну обурення – «хто ж працювати буде? Такі проблеми цілком істотні. Якщо ж у вас така робота, з якою ви, час від часу, можете піти раніше, то і залишитися в силу терміновості на прохання начальника – не повинно становити для вас ніяких проблем. Звичайно ж, якщо ви дуже любите свою роботу, вам не важко переробляти, але будь-яка праця має свою ціну, ви можете попросити премію.

 

9 помилок в спробах догодити начальству

Цінуйте свій час. Будь-який керівник сприймає адекватну критику, аргументи і ваші ідеї з приводу розвитку та взаємодії колективу. Інакше, він просто б не став начальником. Потрібно вміти позбуватися від внутрішнього відчуття: «я не маю права висловлювати свої думки». Чим більше людина намагається догодити начальству, чим більше він ховає свою думку, тим більше той його «дресирує» і перевіряє на міцність. Бо справжньому керівнику важливо, щоб його оточували сильні люди, на яких можна покластися. Ось таким чином він і виховує. У вигляді помірної жорсткості. Пом'якшити напружені стосунки з керівником – процес трудомісткий. Звичайно ж, найважливіше – це намагатися добре працювати. Але крім роботи є ще міжособистісна ступінь відноси

Але якщо начальство переходить у вашому спілкуванні всі межі, і ви не чуєте на свою адресу нічого крім криків, погроз і численних переходів на особистості, і наведені методи вам не допомагають, то, схоже, його нервова система дала збій, і вам, дійсно, краще задуматися про нове місце роботи. Слід пам'ятати, що підхід до роботодавця – це не низка нескінченних спроб йому догодити. Це, насамперед щире бажання встановити зв'язок на людському рівні, де у кожного є свої права і усвідомлення тих речей, які ви робите із задоволенням, і тих, у яких ви переступаєте через  себе і позбавляєте свою особистість здібності розвиватися.

Читайте також "Як відмовити і залишитись другом"

Читайте також "7 правил приємної людини"

Читайте також "9 способів підвищити свою самооцінку"

Читайте також "9 помилок в спробах догодити керівництву"

Сохранить

Сохранить

Расскажи друзьям
English_Dom
Все материалы сайта защищены авторским правом. Копирование и видоизменение материалов сайта возможно только после письменного согласия администрации сайта.
Newfrog.com INT Newfrog.com INT
Puzzle English

Контакти

admin@keep-sane.com.ua

Залиште нам повідомлення