(0)
Puzzle English
English_Dom

Готуємося до батьківських зборів

Безкінечне коло подій привело нас знову до школи. Часто батьки, навіть більше за дітей, хвилюються у ці шкільні дні. Адже починаються домашні завдання, питання адаптації у школі, організаційні питання з учителями та безліч інших великих і малих перепитій. Одним із актуальних питань під час шкільного навчання були, є і будуть батьківські збори. Чомусь батьки завжди реагують на ці збори емоційно і без захвату. Адже найчастіше такі збори закінчуються з’ясуванням відносин з дитиною і часто навіть сварками. Чи варте воно того? Чи потрібно так сприймати інформацію від учителя чи класного керівника?

 

У свідомості сучасних батьків є дві абсолютно полярні думки, що учитель більш об’єктивно оцінює дитину і, що учитель несправедливо і суб’єктивно ставиться до дитини. І часто батьківські збори стають з’ясуванням міжособистісних стосунків між учителями і учнями, між батьками і учителями та між батьками та дітьми.

 То чи варто сприймати всю інформацію про свою дитину так буквально? Чи не ліпше було б послухати учителя і власну дитину, а уже потім робити висновки? Адже насправді ніхто не знає вашу дитину краще за вас. І, цілком можливо, що учитель може сприймати її менш об’єктивно, ніж вам би хотілось. Вдома дитина може бути абсолютно не такою, як у школі. І учитель просто не в змозі пізнати її справжню.

 Водночас це не означає, що потрібно ігнорувати слова учителів школи, в якій вчиться ваша дитина. Адже можуть бути певні ситуації, про які ви просто не знали. У таких випадках краще вислухати учителя і потім обговорити це з власною дитиною. Окрім того не забувайте також, що будь-які стосунки базуються на суб’єктивному відношенні. І не важливо у якому віці будуються ці стосунки. А діти і учителі – це особливі стосунки. Кожен з учасників має докладати зусиль, щоб поважати одне одного. Нажаль, сьогодні це величезна проблема. Адже вибудувати здорові стосунки між учителями і учнями – вкрай важко. На це впливає безліч чинників. Зокрема й індивідуальні особливості як дітей, так і учителів. І часто на батьківських зборах учителі можуть порушувати неприємні для батьків питання лише з метою показати, як невідповідно веде себе їхня дитина. Діти вдома мають зовсім іншу версію подій, яка не відповідає інформації від учителя. Такі зіткнення призводять до взаємного негативу. Тому варто звертати увагу на зауваження учителя, але й на погляд дитини потрібно адекватно реагувати.

 То чому б не змінити власне ставлення до батьківських зборів і не перетворити їх дійсно на те, чим вони мають бути?

 Насамперед варто пам’ятати, що будь-які збори покликані розставити крапки над «і». А особливо батьківські збори у школі. Але під час таких заходів часто і учителі, і батьки переходять на особистості, обговорюють оцінки учнів. Відповідно від цього потерпають діти. Адже дорослі обговорили всі недоліки і здобутки у дітей, і розійшлися. Потім кожен із батьків несе додому почуту інформацію. Часто це спричиняє сварку між батьками та дітьми, а потім негативне ставлення других до учителів, які призвели своїм викладом інформації до певних обмежень у дозвіллі чи ще якихось інших перепитій.

Батьківські збори в школі

 Пропонуємо вам кілька порад, які допоможуть вам підготуватися до батьківських зборів і, водночас, уникнути неприємних емоцій під час такого заходу

 1. Змініть власне ставлення, якщо ситуація залишається незмінною

 Батьки, саме ви, в першу чергу, несете відповідальність за гармонійний розвиток вашої дитини (не важливо вдома чи у будь-якому іншому місці). Тому не варто сприймати всю інформацію про вашу дитину, як єдину істину. І тим більше, не варто цією інформацією ділитися одразу з дитиною. Адже завжди можна вислухати і учителя і власну дитину. Тільки після цього можна зробити висновки, які будуть адекватними і розкриють суть проблеми.

Спілкування з дитиною після зборів

 2. Пам’ятайте про справжнє призначення батьківських зборів

 Батьківські збори мають бути конструктивними і вчасними. Зокрема, якщо це початок року, то на батьківських зборах мають бути вирішенні нагальні питання, які стосуються початку навчального року, якщо збори серед семестру, то мають вирішуватися поточні питання організаційної роботи, в кінці року – збори мають підбити підсумки минулого року. Але аж ніяк на цих зборах не мають порушуватися питання успішності когось із учнів, чи певних особистих проблем когось із дітей. Кожен має право на приватне життя. Тому ви, як батьки, можете підготувати список питань, погодити їх між собою (мається на увазі батьки), а уже потім пропонувати їх до розгляду разом з учителем. Такі батьківські збори будуть конструктивними і вам вдасться уникнути багатьох незручностей, які пов’язані з такими заходами.

Що повинно обговорюватись на батьківських зборах

 3. Індивідуальне спілкування

 Запропонуйте класному керівнику вашої дитини індивідуальні співбесіди, які можуть відбуватися у проміжках між батьківськими зборами, де ви зможете обговорити навчальну успішність дитини чи з’ясувати для себе певні питання, які стосуються поведінки вашої дитини вдома чи у школі. Також учитель матиме змогу більше вам розповісти про певні зміни у поведінці чи поділитися з вами будь-якою інформацією приватного характеру, яка має відношення до вашої дитини.

Індивідуальне спілкування з учителем

 4. Ставтеся до учителів як до партнерів у вихованні

 Незважаючи на те, що ми завжди шукаємо корінь проблеми в учителях, варто пам’ятати, що найпершими учителями для наших дітей є ми самі – батьки. Саме ми вчимо їх жити у суспільстві, будувати стосунки, знаходити друзів, завойовувати повагу тощо. Учитель – це уже посередник між знаннями і дитиною. Від того як буде налаштована дитина на школу у сім’ї, буде залежати і її ставлення до цієї школи та учителів. А, відповідно, від ставлення дитини до себе, учитель буде вибудовувати з нею стосунки. Прикро, але якщо вдома дитині постійно будуть говорити, що школа – це пусте, а учитель – це ніхто, то й процес навчання буде кволим, позбавленим емоцій та знань. Тому варто пам’ятати, що батьки і учителі – це партнери у вихованні та навчанні дітей. І батьки мають сприяти тому, щоб між дітьми і учителями панувало розуміння. Повірте, від цього у виграші будуть усі.

Учитель, як вихователь дитини

 5. Не сприймайте інформацію від учителя, як критику на адресу успішності дитини

 Більшість учителів вбачає своє завдання у тому, щоб дитина отримувала гарні оцінки, не порушувала дисципліни і благополучно здала ЗНО. Батьки вбачають його завдання майже в тому самому, але з однією суттєвою відмінністю – дитина не має займатися непосильною працею під час навчання, її не можна критикувати та пригнічувати її особистість. І це правильно. Кожний з батьків прагне для дитини найкращого. Але подивімося правді у вічі – успішність грає для нас не абияку роль. Тому під час батьківських зборів, коли порушуються питання успішності і нашу дитину критикують, ми ображаємось. До того ж, саме на учителів. Мовляв, не справедливо оцінюють, невчасно дають завдання, не відповідно ставляться тощо. Таке також може бути. Але вчитель бачить це по-своєму. Один із учнів чомусь встиг виконати завдання, а інший ні, хтось вчить усе, що йому скажуть, а хтось байдикує, а потім шукає вчителя і здає невивчений матеріал, а хтось узагалі не звертає уваги на зауваження. Що робити учителю в такій ситуації? Звичайно, він іде до батьків.

Обговорювання успішності дитини

 6. Оберіть зручний для вас спосіб спілкування з учителем

 Запропонуйте класному керівнику вашої дитини більш індивідуальне спілкування у питаннях, які стосуються успішності чи поведінки вашої дитини. Адже не всі питання варто виносити на загальний осуд. Краще поговорити про це індивідуально, спробувати разом з’ясувати, що може бути причиною зниження успішності, чи небажанням дитини учитися. Сьогодні є безліч можливостей для спілкування. До того ж он-лайн. Всю важливу інформацію можна донести чи по електронній пошті, чи просто по телефону, чи у месенджері соціальних мереж. Ця інформація буде завжди вчасною і актуальною. До того ж не провокуватиме на загальне обурення чи осуд.

 А головне пам’ятайте, що ваша дитина у будь-якій ситуації розраховує лише на вас, на вашу підтримку і пораду. Тому ставтеся до неї справедливо і завжди давайте їй можливість пояснити чи аргументувати всі свої дії. Тільки так вона буде упевненою в собі і житиме з вірою в свої сили та можливості.

 

Расскажи друзьям
English_Dom
Все материалы сайта защищены авторским правом. Копирование и видоизменение материалов сайта возможно только после письменного согласия администрации сайта.
Newfrog.com INT Newfrog.com INT
Puzzle English

Контакти

admin@keep-sane.com.ua

Залиште нам повідомлення