(0)
Puzzle English
English_Dom

Дитяча істерика в магазині. Що робити?

Всі ми знаємо, як діти просять батьків купити їм в магазині цукерку чи іграшку. Часто події розвиваються так: або мама купить те, що дитина просить, або дитина влаштує істерику, а потім все одно отримає бажане. А як щодо того, щоб дитина відмовилася від покупки і водночас не влаштувала істерику? Таке можливо, якщо правильно і грунтовно підійти до цього питання. Напевно, кожна мама (або майже кожна) була в ситуаціях, коли дитина влаштовувала істерику у магазині. Натовп людей, переповнені вітрини і ваш малюк, що заливає сльозами все навколо, просить «в останній раз» купити шоколадне яйце, чупа-чупс або он ту рожеву конячку!

Дуже часто мама розгублено погоджується, щоб не засмучувати своє чадо і не привертати уваги оточуючих. Але у подальшому все відбувається однаково - кожен похід в магазин завершується черговою покупкою жаданих солодощів та іграшок. І начебто час уже сказати «стоп»! Однак вимогливі істерики дитини не дозволяють цього зробити. І мама, втомлено зітхаючи і нарікаючи на все, погоджується зі своїм маленьким босом і знову дістає гаманець... Чи можна щось виправити? Звичайно! І чим раніше ви почнете діяти, тим краще. А починати потрібно із самого раннього віку. Практично - з пелюшок.

Мої подруги завжди дивуються, коли бачать мене з донькою в магазині біля каси. Чому? Тому, що наші покупки проходять спокійно. У нас немає криків, зойків, падань на підлогу та іншого. І це не флегматичний характер, а результат виховання. Звичайно, донька, як і будь-яка інша дитина, не може бути байдужа до солодощів та іграшок. Вона теж часто просить що-небудь купити. Іноді я купую. Але навіть у разі відмови, вона веде себе спокійно, знаючи, що я все одно її люблю. Вона розуміє, що ми купуємо речі в магазині за гроші, яких у нас обмежена кількість. Вона знає, що багато цукерок шкідливо для її зубів, а іграшку отримає на чергове свято.

Як досягти розуміння звід дитини та уникнути істерик?

Найперше, що потрібно зробити - прийняти рішення діяти і не дати подальшого розвитку ситуації, коли дитина впадає в істерику. Навчитися говорити «ні». Це зовсім не означає, що прохання дитини не мають бути враховані. Не варто впадати у крайнощі. Ми просто маємо зрозуміти, що потураючи своєму малюкові в усьому зараз, матимемо проблеми у майбутньому. Всім відомо, що діти - це маленькі маніпулятори і психологи. Вони не втратять можливості домогтися бажаного. Будь-якими засобами. Тому, чим раніше ми звернемо увагу на ситуації, коли дитина впадає в істерику заради того, щоб отримати бажане, тим менше проблем виникне у подальшому. Ще раз зауважу, що це не повна відмова від покупок! Це відмова від спонтанних, непотрібних придбань, які дають можливість дітям маніпулювати батьками. Рішення про покупку повинні приймати батьки. А дитині слід пояснити, що битися в істериці марно, якщо мама вважає цю покупку недоцільною. Це не просто, адже найчастіше мама і сама не проти вивернути кишені для улюблених діток.

Купила б усе на світі

Почуття мами легко зрозуміти. Для своєї дитини їй не шкода ні грошей, ні солодощів, ні іграшок. Мати готова скупити увесь магазин і принести все дитині. У мене теж періодично виникає таке бажання. І не важливо, про що йде мова: про цукерки, іграшки, сукні або кольорові шкарпетки. Але ж ми не хочемо «зіпсувати» своїх дітей? І не хочемо виростити егоцентричних осіб, розпещених і жадібних. Ми мріємо в майбутньому бачити виховану доньку чи сина. Бачити, як вони можуть контролювати свої бажання, вміють чекати і знаходити потрібний товар із тисячі. Ми хочемо, щоб вони мудро розпоряджалися грошима. Ось тому ми повинні зараз проявити твердість характеру. Заради їхнього ж добра.

Прийняли рішення? Тримайтеся його. Скажіть про це дитині. Вона повинна розуміти, що в магазин ходять за необхідними речами і купують їх за гроші. Поясніть, чому ви не можете купити їй ВСЕ. Домовтеся про те, що і коли ви згодні придбати. Наприклад, велосипед - до Дня народження; морозиво - коли одужає горло; кіндер-сюрприз - у день заробітної плати. Можна робити нагадування. Наприклад, перед тим, як увійти в магазин, я попереджаю дитину про те, що сьогодні солодощі купувати не будемо, а лише необхідні продукти. Тоді наше відвідування супермаркету проходить спокійно. Кожен раз, коли я забуваю про таке нагадування, дочка обов'язково скористається нагодою і попросить щось. Звичайно, періодично ми виконуємо її прохання і дозволяємо вибрати собі «смаколики». Але відбувається це після того, як батьки дадуть згоду на покупку, а не навпаки.

21 закон счастливых отношений

А якщо знову істерика?

З дитиною поговорили. Все пояснили. Але прийшовши в магазин, всі слова і аргументи раптом припинили працювати. Малюк забув про все на світі і вимагає чергове «щось», горлаючи так, що стіни магазину тихенько здригаються. Ось тут мами часто помиляються - дають слабинку і купують дитині те, що вона просить. Аби тільки не червоніти перед оточуючими. А от не варто! Такою поведінкою ми, так би мовити, говоримо дитині: «мої слова нічого не варті, чим сильніше кричиш, тим швидше отримаєш». тому зберіть волю в кулак, візьміть дитину за руку і швидко ідіть до іншого відділу. Дайте зрозуміти, що ваші слова непохитні. А собі нагадайте, що все це задля подальшого добра дитини.

реактивный английский

Кілька прийомів

Якщо дотримуватися попередніх порад, то здається, що умови дуже суворі. Так? Але щоб уникнути такого суворого підходу, йдіть на хитрощі. Уникайте таких ситуацій, коли дитина може вчинити істерику, будь-якими способами. Наприклад:

  • По можливості відвідуйте магазин без дітей. 
  • Кожен раз розмовляйте з дитиною і пояснюйте свою позицію щодо покупок.
  • Садіть малюка у візок. Так він не зможе дістатися до «потрібних» йому товарів.
  • Давайте дитині «важливе завдання» допомагати відшукати на полиці потрібний вам товар.
  • Уникайте спокусливих місць. Якщо ви прямуєте у молочний відділ, не варто проходити повз полиці з іграшками. Навіть, якщо це найкоротший шлях. Обійдіть. Найчастіше різні симпатичні дрібниці, цукерки і жуйки розташовані якраз біля каси. І поки ви чекаєте своєї черги, малюка гіпнотизує ця вітрина. Станьте так, щоб дитина не бачило цих солодощів. А ще краще, пошукайте касу, де такі полиці взагалі відсутні.

Читайте також "Дієві методи припинення дитячої істерики"

                          "Дитина моя - ворог мій"

 

Расскажи друзьям
English_Dom
Все материалы сайта защищены авторским правом. Копирование и видоизменение материалов сайта возможно только после письменного согласия администрации сайта.
Newfrog.com INT Newfrog.com INT
Puzzle English

Контакти

admin@keep-sane.com.ua

Залиште нам повідомлення