(0)
Puzzle English
English_Dom

Як побороти шкідливу звичку гризти нігті у дитини

Що робити батькам, якщо дитина гризе нігті? Яких рекомендацій слід дотримуватися у цьому випадку? Відповіді на ці питання ви можете знайти у приведеній нижче статті.

Для початку зазначимо, що такі дії можна спостерігати і у дорослих. Якщо говорити про цю проблему щодо дитини, то поведінка батьків у такій ситуації досить типова – обмеження, покарання, спроби відучити від цієї звички за допомогою намащування пальців гірчицею чи іншими неприємними на смак засобами. Але у більшості випадків ці виховні дії є малоефективними. Що ж все таки робити батькам, щоб відучити дитину гризти нігті?

Насамперед потрібно зрозуміти, що діти, які мають таку звичку, перебувають у стані постійного психологічного дискомфорту, емоційного напруження, вони часто стривожені і схвильовані. Ще однією можливою причиною, яка впливає на формування такої звички, є період раннього розвитку дитини, а саме до 1,5 року. На думку Фрейда, цей час пов'язаний з оральною стадією розвитку дитини, коли його основна потреба у їжі задовольняється за допомогою маминих грудей. Якщо на цьому етапі відбуваються якісь зміни (проблеми з лактацією, вихід мами на роботу і переведення дитини на інші види харчування), то це може сформувати певне напруження у дитини. Що, у свою чергу, може призвести до появи такої звички, як гризіння нігтів, оскільки ці дії допомагають дитині зняти напруження.

Як відучити дитину гризти нігті

У такій ситуації основним завданням для батьків має стати перерозподіл цієї активності у дитини.

Досягти цього можна у такий спосіб.

  1. Спробуйте запропонувати дитині погризти сухарики чи інші тверденькі види печива. Важливо, щоб цей вид їжі перебував поруч з дитиною саме в ті періоди, коли вона схвильована чи напружена. Перемикнувши свою увагу на сухарики, дитина може забути про нігті, оскільки цей процес – гризти сухарики – також зніматиме напруженість дитини.
  2.  З цією ж метою дітям старшого віку можна пропонувати жуйку чи льодяники. Але щодо останніх варто зазначити, що важливо не захоплюватися ними, адже це може призвести до інших проблем – зокрема, появи карієсу.
  3.  Дітям, вік яких від 10 років, уже важливо як саме вони виглядають. Сфотографуйте або ще краще зніміть відео саме у той момент, коли дитина гризе нігті і покажіть їй. В багатьох дітей, коли вони бачать себе збоку, виробляється звичка контролювати себе у ті моменти, коли все ж таки хочеться погризи нігті.
  4.  Часто на дітей справляє враження вигляд хробаків, глистів, а також різноманітних захворювань, які можуть спричинятися гризінням нігтів. Ці хвороби називають «хвороби брудних рук». Найдіть щось схоже в інтернеті і покажіть дитині. Головне, перегляньте це відео самостійно, оцінивши його рівень і те, які враження віоно може справити на вашу дитину.

Погризені нігті

 Ці способи можуть бути ефективними лише у разі незначного вираження зазначеної проблеми. Але у певних випадках варто звертатися до спеціалістів. Наприклад, батьків може насторожити те, що дитина дуже активно гризе нігті, обгризаючи їх майже «до м’яса». У такому випадку радимо записатися на прийом до невропатолога чи психіатра. В інших випадках можна обмежитися простою рекомендацією, яка стосується, перш за все, забезпечення психологічного комфорту у сім’ї та емоційної підтримки під час контактів дитини із однолітками і важливими для неї дорослими людьми.

Расскажи друзьям
English_Dom
Все материалы сайта защищены авторским правом. Копирование и видоизменение материалов сайта возможно только после письменного согласия администрации сайта.
Newfrog.com INT Newfrog.com INT
Puzzle English

Контакти

admin@keep-sane.com.ua

Залиште нам повідомлення