(0)
Puzzle English
English_Dom

Змиритися чи боротися: як бути, якщо дитина – повна протилежність батькам?

В чому причина того, що образ дитини не співпадає з очікуваннями батьків? Як у такому випадку вибудовувати стосунки у сім’ї?

Дитина виросла, а очікування батьків не здійснились

Час летить з неймовірною швидкістю. Рік йде за роком, часом непомітно для багатьох батьків. Ще вчора такий довгоочікуваний малюк вчився ходити, а сьогодні він уже зовсім виріс і сформувався в унікальну і цікаву особистість. Тато з ентузіазмом кличе сина на риболовлю, адже він так давно хотів захопити його своїм улюбленим заняттям. Мама також не уявляє свого шопінгу без любої донечки. Вони з такою любов’ю і піклуванням виховували своїх дітей, з таким натхненням мріяли про те, яким буде їхнє майбутнє. Але дивлячись на свою дитину, вони не знаходять відповіді, чому вона зовсім не така, як вони очікували.

Очікування батьків

Чому син байдужий до риболовлі, а донька зовсім не цікавиться походами до магазинів? Чому характер дитини прямо протилежний характерам обох батьків і чому між ними так мало спільного, а безодня нерозуміння збільшується щодня? Чому саме в їхній сім’ї склалася така ситуація, адже так буває далеко не в усіх? Батьки із заздрістю дивляться на щасливу сусідку, яка проходить повз зі своїми дітьми. А самі вони понуро йдуть додому, де їх чекає черговий конфлікт з власною дитиною, характер якої їм так хочеться змінити.

Коли батьки лишають дитину можливості бути самою собою

Справжня свобода як і життя, обмежене певними умовами, не існує в реальному світі. Кожна людина мусить їсти, щоб наповнюватися силами та енергією. Всі, без винятку, мають лягати спати, щоб дати організму відпочити і відновитися. Держава обкладає своє населення податками і ще створює незліченну кількість обмежень та умов для проживання.

Батьки навязують своє

Людина підпорядковується законам світу, в якому живе, і обмежена правом вибору у дуже великій кількості різних питань. І у світі, де кожен мусить жити у визначених рамках, навіть маленька часточка свободи є особливо цінною і життєво необхідною. Але батьки, бажаючи бачити поруч ідеальний образ своєї дитини, забирають у неї навіть ті крихти свободи, які дала їй природа. Вони всіма силами намагаються досягти того, щоб якось вранці на сніданок прийшла зовсім інша людина. І бачачи марність своїх зусиль, вони впадають у відчай і ще більше руйнують стосунки у власній сім’ї.

Не така дитина як хочеться батькам – це проблема самих батьків

Коли батьки спрямовують свою енергію на те, щоб змінити дитину, вони не бажають визнавати, що це намарно. Якщо донька не хоче наслідувати матір і ставати бухгалтером, то який сенс у тому, щоб змушувати її до цього? Історії невідомі випадки, коли любов народжувалася насильно. А ось відторгнення та ненависть з’являються часто саме завдяки надмірному тиску. До того ж не лише в об’єкта конфліктів, а й у його учасників. Зв'язок із дитиною дуже цінний і надзвичайно крихкий.

Дитина не така, як хочеться батькам

Втративши його, відновити все практично неможливо. А тиск і дії напролом можуть одразу і до того ж дуже грубо розірвати цей зв'язок. Батькам у таких ситуаціях варто серйозно задуматися над тим, які перспективи їх ждуть у взаєминах із власною дитиною, якщо вони вчасно не зупиняться у своєму прагненні змінити її. Дитина може замкнутися у собі і просто не довірятиме батькам. І обов’язково буде намагатися знайти тепло і розуміння десь на стороні. І яке тоді має значення, що син не поділяє батькової пристрасті до певної музики, якщо він з кожним днем віддаляється все далі й далі?

Дитині необхідні розуміння та підтримка

Поставити себе на місце іншої людини іноді буває дуже корисно. Це сприяє тому, що можна пропустити крізь себе усі її почуття. У результаті, зроблені висновки можуть вплинути на зміну лінії поведінки. Батькам, які намагаються реформувати особистість дитини, потрібно максимально вникнути у її думки і почуття. І, подивившись на себе очима дитини, зрозуміти як це, бути саме зараз на місці дитини. Адже дитина, бачачи невдоволення дорослих своєю особою, переймається тим, що не відповідає, так би мовити, важливим нормам і стандартам, які є важелем того, щоб вона стала більш цінною і потрібною своїм батькам.

Підтримка дитини

І найприкріше те, що дитина починає відчувати себе чужою і непотрібною серед найближчих їй людей. Така глибока самотність накладає свій відбиток на ще тендітну свідомість дитини і потім негативно позначається протягом усього подальшого життя. Батькам просто необхідно вчасно усвідомити, що, не дивлячись  на те, що їхня дитина не є точною копією того образу, який вони створили у своїй голові, залишається їхньою часточкою. І, що всі нездійсненні запити і очікування від дитини – це їхні особисті проблеми, які не мають до дитини аж ніякого відношення. Дитина – окрема особистість і вона має повне право не бути схожою на батьків. Це не трагедія. Якби усі люди на світі були однаковими, то світ став би сірим і абсолютно однотипним. Але ж ні! Він яскравий і барвистий. В цьому і є його краса!

Як вибудувати стосунки у сім’ї?

Зрозуміти дитину

Кілька наступних простих порад допоможуть батькам прийняти і зрозуміти власну дитину:

  1. Зверніть увагу на бажання і потреби вашої дитини. Це ви хочете віддати сина на футбол, бо самі колись мріяли стати великим спортсменом чи він сам цього щиро бажає? Якщо це його рішення і бажання, то тільки у такому випадку він може досягти успіхів. І це стосується будь-якої діяльності.
  2. Не тисніть і не нав’язуйте свою думку. Ви можете висловити своє бачення, поділитися з дитиною досвідом, застерегти від помилок, але рішення має прийняти дитина. І потім саме вона нестиме відповідальність за прийняте рішення і всі наступні свої дії.
  3. Не потрібно казати дитині, що ви в ній розчаровані. Адже вона не зобов’язана відповідати тому ідеальному образу, який ви створили у своїй свідомості. Знайте про всі таланти і особливості вашої дитини, любіть і пишайтеся нею, навіть якщо вона не така, як ви собі уявляли.
  4. Показуйте дитині свою любов, піклуйтеся про неї. Адже їй потрібна ваша підтримка, а не докори.
  5. Вчіться у своєї дитини. Діти такі безпосередні і часто нагадують дорослим забуті ними істини.
  6. Будьте рівноправними у стосунках із дитиною. Дитину може й не зацікавити похід до вашого улюбленого театру, але якщо ви подаруєте дитині спільний похід до кінотеатру, щоб подивитися фільм, який її зацікавив, то дитина оцінить такий жест з вашого боку. Такі спільні прогулянки завжди зближують.
  7. Намагайтеся уникати конфліктів. Сварка – не найкращий спосіб вирішити проблеми. Вчіться вести діалог з дитиною так, щоб розмова протікала у спокійному руслі.

 

Расскажи друзьям
English_Dom
Все материалы сайта защищены авторским правом. Копирование и видоизменение материалов сайта возможно только после письменного согласия администрации сайта.
Newfrog.com INT Newfrog.com INT
Puzzle English

Контакти

admin@keep-sane.com.ua

Залиште нам повідомлення