(0)
Puzzle English
English_Dom

Депресія. Деякі її різновиди і прості методи боротьби з нею.

Осінь і весна - це час загострення різних хвороб, в тому числі і всякого роду депресій. Але для початку непогано б було розібратися, що ж таке депресія: захворювання, яке необхідно лікувати медикаментами, або тимчасовий тривожний, тужливий, апатичний стан, з яким зможе впоратися сама людина без втручання лікарів?

До відома: в наш час близько 40% населення Землі мають такий діагноз. Можливо комусь із вас, які страждають в даний момент депресією, зараз стало легше після цієї новини від усвідомлення того, що Ви такий не один в цьому світі, а кому-то, може бути, ще гірше, ніж Вам! Не можна прожити життя, жодного разу не випробувавши на собі пригніченого настрою. Час від часу кожна людина спостерігає неприємні стани власної душі. Але часто не ставить собі питань: чому ж це у нього відбувається? Чи не намагається розібратися в вихідної причини, яка призвела до поганого настрою. Намагається відкинути від себе погані думки і йти далі, вперед. А проблема так і залишається невирішеною і осідає десь усередині, точно якийсь паразит в організмі своєї жертви. І так далі: наступні не розібрані проблеми накладаються на старі і один на одного, перетворюючись в одну величезну, яка може вже надломити людину. Буває, що людина і згадати - то вже не може, з чого все почалося.Зазвичай такі "надломлені" стани супроводжуються зниженням самооцінки, зміною власного сприйняття і значущості.

Депресія - це реакція організму на будь-які обставини, які вибивають людину зі стану душевної рівноваги в стан сум'яття. Навіть немовлята відчувають депресивні стани, що вже говорити про дорослу людину, на плечі якої кожен день звалюється купа всяких проблем, зобов'язань та всякого роду стресових ситуацій. Депресія - це захисна реакція організму на випробування життя, це пауза, яку дає нам природа для відновлення сил і подолання тих чи інших обставин.

Деякі психотерапевти вважають, що не цілком здорова, швидше, та людина, яка зовсім не відчуває смутку. Різні люди одні й ті ж обставини сприймають по різному: то, що для одного може бути легким пожвавленням, для іншого обернеться важкою депресією.

Симптоми депрессії

Основні симптоми депресії

Але, як правило, у людей, що знаходяться в депресивному стані, є загальні сімптоми:

  •   пригнічений,  загальмований стан,
  •  притуплені почуття, навіть негативні,
  •  втрачається звичне сприйняття навколишнього світу і речей,
  •  безсоння або надмірна сонливість,
  • синдром сухого ока,
  • пропадає або, навпаки, різко посилюється апетит,
  • тьмяний. погляд  Не дарма ж кажуть, що очі - дзеркало душі.

Якщо не боротися з депресією, то вона зачіпає не тільки свідомість, а й тіло. Пам'ятаєте: "Похмурий дух сушить кістки" (Прип. 17:22)?

Якщо подивитися на депресію з духовної токи зору, то можливо, Бог намагається щось виправити у нашому характері, спонукавши нас до духовного зростання ....

допомога при депресії

Види депресій

Серед всіх різновидів депресій є така, яку психіатри називають маскованою депресією. Зовні вона не проявляється, людина виглядає, як зазвичай, спілкується з іншими звичним чином, посміхається, але при цьому страждає від таких, наприклад, захворювань, як безсоння, головний біль, радикуліт, безпричинне загострення деяких хронічних хвороб, незрозумілі безпричинні болі  і т.д .. Досвідчений невролог, розпізнавши такий стан, обов'язково призначить пацієнтові антидепресанти. Щоб самостійно відрізнити депресивну біль від іншої, потрібно поспостерігати за хворим: з ранку у таких людей стан гірше, ввечері - краще, або все навпаки.

Таким же чином проявляються дитячі депресії. Дитина при цьому не їсть, не бере груди, дуже погано спить. Часто матусі і її родичі вважають, що у малюка болить животик. Наполегливе смоктання пальчика - теж одна з ознак депресії у дитини. Таким діткам зазвичай допомагає зміна ставлення мами до нього в кращу сторону. Тоді і ліки не потрібні. Але не всі стани схожі на депресію такими є.

Життя дає нам багато випробувань: здача ЗНО, перше кохання, догана від начальства, дощова погода на вулиці, хвороба близької людини, переїзд і т. Д .. Не варто було б плутати просто поганий настрій з серйозним діагнозом. Поки ми чітко розуміємо, з якої причини в даний момент відчуваємо пригнічений стан, смуток і тугу, депресія знаходиться під нашим контролем, ми можемо впоратися з нею самостійно, застосувавши до себе деякі загальнодоступні прийоми для підняття настрою і позбавлення від нудьги. Наприклад, багатьом допомагають прогулянки на свіжому повітрі, фізичні навантаження, які сприяють виділенню гормону серотоніну - гормону щастя, читання чи прослуховування мотиваційної інформації. Коли на вулиці похмуро, а ви знаходитесь вдома, краще включити штучне освітлення.

Пережити і зменшити депресивні стани допоможуть настої таких трав, як валеріана, хміль, пустирник, звіробій та інші. Досить заглянути в будь-який народний лікарський порадник, щоб уточнити рецептуру приготування настоїв з трав. При безсонні на ніч можна випивати склянку теплого молока зі столовою ложкою меду.

Але якщо людина не може зрозуміти, від чого з ним трапилася депресія, якщо переслідують думки про самогубство, то це вже говорить про те, що людина знаходиться в стані клінічної депресії і прийшла пора звернутися до фахівців. Така депресія заважає жити повноцінним життям і працювати. Також, якщо депресія триває більше двох тижнів і в голові хворого не спливає причина, яка викликала її, а на першому плані знаходиться тільки сама хандра, то це теж привід задуматися про серйозність проблеми і перевіритися у лікаря.

Є ще один вид депресій, яку медики називають "ендогенною депресією". Вона з'являється всередині людини з біологічних причин, без впливу зовнішніх факторів. Заспокоює те, що така депресія зустрічається досить рідко і зачіпає приблизно 2,5% людей.

як допомогти при депресії

Як поводитися, якщо у близької людини депресія

Коли депресія стосується когось із рідних людей, ми намагаємося їм допомогти, а тому робимо багато помилок. Не варто намагатися відволікати, всіляко розважати й утішати хворого, намагатися його підбадьорити. Це не допоможе. Потрібно дати людині пережити, перестраждати, самому "переварити" це стан. Якщо ситуація не клінічна, то найкращий лікар тут - час. Не обов'язково говорити слова розради, часто досить просто бути поруч з цією людиною, дати зрозуміти своїм виглядом, що Ви розумієте його і співчуваєте. Після одужання зазвичай людина стає психологічно сильніше, а життя починає грати новими фарбами. "Що сумуєш ти, душа моя, і що непокоїшся? Май надію на Бога, бо я Йому буду ще дякувати за спасіння Його, мого Бога!". (Псалом 42: 5)

Читайте також "Чому варто жити?"

Читайте також "9 помилок в житті, про які я пошкодувала після 50. Сповідь"

Читайте також Що робити, якщо вас кинула кохана людина"

Читайте також "Дуже важкий день"

Читайте також "3 способи сказати "ні" сімейній рутині"

Читайте також "Мрія. яка надає сили. Історія перемоги..... "

 

Сохранить

Расскажи друзьям
English_Dom
Все материалы сайта защищены авторским правом. Копирование и видоизменение материалов сайта возможно только после письменного согласия администрации сайта.
Newfrog.com INT Newfrog.com INT
Puzzle English

Контакти

admin@keep-sane.com.ua

Залиште нам повідомлення