(0)
Puzzle English
English_Dom

Чому жінки живуть довше за чоловіків? Чому так відбувається і які основні чинники цього явища?

Незважаючи на високі ризики, пов'язані з дітонародженням, жінки живуть довше, ніж чоловіки приблизно з чотирнадцятого століття. Сьогодні в Україні жінки, як і раніше, живуть приблизно на вісім років довше, ніж чоловіки. У сучасному світі рівень стресу однаковий як для жінок, так і для чоловіків, небезпеки для всіх майже не розрізняються. Але все ж таки, чому жінки живуть довше?

Є кілька наукових гіпотез щодо тривалості життя жінок. Самиці мавп, комарів або китів також мають більш тривалий термін життя. Ми хоч і люди, але теж не є виключенням з цих правил. У першу чергу жінки схильні до серцево-судинних захворювань у значно пізнішому віці, ніж чоловіки, а саме в 70-80 років, а чоловіки - набагато раніше. Згадуючи, що найчастішою причиною смерті у чоловіків є серцевий напад, ця статистика дає привід для роздумів.

Чому жінки живуть довше

Нижче ми наведемо 5 причин, чому чоловіки мають менший життєвий цикл

1. Від захворювань серцево-судинної системи помирає у два рази більше чоловіків, ніж жінок. У три рази більше чоловіків помирає від серцевого нападу. Така сама статистика смерті від цирозу печінки. У два рази частіше, ніж жінки, чоловіки вмирають від раку шлунка, і у цілих дев'ять разів частіше - від раку легенів.

2. Чоловіки схильні запускати хвороби, а жінки готові лікуватися, нехай іноді абсолютно невиправдано. Вони скуповують близько двох третин всіх заспокійливих засобів. Крім того, жінки в кожній клітині свого тіла мають додаткову Х-хромосому (чоловіки мають хромосоми X і Y по одній). А це означає, що жінка має резервну копію певних генів, у тому числі деяких ключових генів для здоров'я і витривалості. Чоловіки не мають такої переваги.

Запускання хвороби

3. У клітинах жінок краще розвинені механізми відновлення. Це надзвичайно важливо, тому що старіння за деякими теоріями - це накопичення помилок на молекулярному рівні. Важко повірити, що жінки настільки сильніші за своєю природою. Х-хромосоми роблять тіло більш жіночним, допомагають відмінно справлятися з бактеріями і вірусами, тому маленькі хлопчики більш сприйнятливі до будь-якого захворювання. Природа, однак, намагається врегулювати цю проблему - хлопчиків народжується більше, ніж дівчаток. Хлопчики до 12 років частіше хворіють. Тим не менше, жінки витрачають більше часу на візити до лікарів. Жінки краще відчувають своє тіло, уважно стежать за усіма недоліками і симптомами.

Х-хромосома

4. Жінки мають більш низький рівень заліза у крові. Різниця в цьому між чоловіками і жінками особливо яскраво проявляється у віці від 15 до 30 років. Залізо є важливим елементом в організмі, але в надлишку може приносити шкоду. Беручи участь в ключових клітинних процесах, воно збільшує вироблення вільних радикалів, які сприяють старінню на молекулярному рівні.

5. Крім того, добре відомо, що жінки краще переносять біль і стрес. Горезвісна жіноча схильність перебільшувати проблеми, дозволяє позбутися негативних емоцій. У той же час чоловіки тримають багато негативних почуттів, емоцій та страхів у собі, а стрес, як ми знаємо, вносить свій внесок у розвиток серцево-судинних захворювань. Жінки краще справляються в складних життєвих ситуаціях, вони більш стійкі психологічно. Чоловіки на 30% частіше скоюють самогубства. Жінки здатні краще виражати свої почуття, більш легко знімають психічне напруження. Жінки живуть більш розумно.

Перенесення болю чоловіками і жінками

Статистика показує, що жінки поводяться більш обережно. Наприклад, у дорожньо-транспортних пригодах чоловіків гине у три рази більше, ніж жінок. Чоловіки їдять занадто жирну їжу, занадто багато палять, більше п'ють спиртного і мало рухаються.

Але чому це відбувається? Може еволюція пояснить це явище?

Вчені з Гарвардського університету досліджували людей, які дожили до ста років, і прийшли до висновку, що основним чинником, який визначає тривалість життя жінок, є менопауза. Тривалість життя жінки визначається двома еволюційними аргументами. Одним із них є бажання передати гени нащадкам, а інший - необхідність жити досить довго, щоб допомагати дітям, а потім ще й онукам. Менопауза допомагає розрізняти ці дві мети. Вона захищає жінок від ризику пізньої вагітності, що може бути небезпечно, і дозволяє їм жити досить довго, щоб піклуватися про своїх дітей і онуків. Більшість тварин не мають менопаузи. Особливістю людського виду є високий ризик смерті через ускладнення під час вагітності та пологів. Можливо менопауза виникла як еволюційний механізм захисту.

Менопауза

З біологічної точки зору тіло жінки є більш важливим. Для того, щоб народжувати дітей і піклуватися про них, потрібно міцне здоров'я і надзвичайна витривалість. Звідси - триваліший термін життя. Від чоловіків біологія вимагає відносно меншого. Успіх розмноження залежить від стану здоров'я організму жінки. З еволюційної точки зору жінки живуть довше, тому що вони вкладають у своє життя, у народження і виховання дітей. Для цієї мети вони також наділені кращим здоров'ям.

Більший термін життя не завжди означає краще здоров'я. У той час як чоловіки гинуть від смертельних захворювань, таких як ішемічна хвороба серця, інсульт і рак, жінки живуть з хронічними захворюваннями, такими як артрит, остеопороз і діабет. У той час як чоловіки вмирають від хвороб, жінки живуть з ними.

Расскажи друзьям
English_Dom
Все материалы сайта защищены авторским правом. Копирование и видоизменение материалов сайта возможно только после письменного согласия администрации сайта.
Newfrog.com INT Newfrog.com INT
Puzzle English

Контакти

admin@keep-sane.com.ua

Залиште нам повідомлення