(0)
Puzzle English
English_Dom

Біохакінг: кожен може стати надлюдиною

Величезну популярність останнім часом набуває нова наукова тенденція - біохакінг. Цікавляться нею, на подив, не тільки визнані вчені, а й прості офісні працівники, клерки, студенти, і навіть власники великих і малих компаній. І хоча офіційно наукової теорії про біохакінге ще не існує, вважається, що цей термін означає зусилля, вироблене людиною для поліпшення себе і своїх можливостей. Так, принаймні, визначає біохакінг Марк Мошель, технічний директор компанії з доставки готових страв від шеф-кухаря Factor75. Іншими словами, впливаючи на свою біологію за допомогою харчування, інших джерел енергії, ми можемо підвищити показники життя - від поліпшення зору або слуху до продовження тривалості життя в кілька разів!

 Як виник біохакінг

Цей термін досить новий, але вже отримав глобальне поширення в лабораторіях Стенфорда і Берклі. Дослівно біохакінг означає «злом біологічної структури». І в даній концепції «злом» - це позитивний термін, що означає глибинне вивчення біоматеріалу з метою дослідження поведінки клітин і впливу на них. Вивчення не тільки на генетичному рівні, а й за допомогою експериментів, аналізів, лабораторних досліджень.

Чому ж цей напрям науки отримав назву біохакінг?

Хакери - це люди, які робили перші комп'ютери в 60-70-х роках в Силіконовій долині. Вони створювали нові хитрощі і фішки, які покращували залізо і програми до нього. Саме так виглядає сучасний біохакінг: розробка нових фішок і методів для поліпшення функцій тіла і психіки, вважає Ері Джентрі, засновник BioCurious. «Біохакінг - це злом власної біології» - каже творець Bulletproof кави Дейв аспра. Він вважає, що без посилення функцій управління системами нашого організму людина не отримає доступ до світлого майбутнього. Тому за біохакінгом він бачить майбутнє всього людства. Популярні на заході напрямки біохакінга Але це все теорія.

Біохакінк-надлюдина

А що ж означає біохакінг в реальному житті?

Як можна застосовувати цю методику для поліпшення життя вже сьогодні навіть тим, хто вперше почув про біохакінге? Ми підібрали для вас декілька напрямків розвитку біохакінга, які можуть Вас зацікавити.

1. Харчування

На прикладі масла, отриманого з молока корів, які харчуються тільки травою, і «куленепробивної» (Bulletproof) кави від Дейва Аспра. Масло в поєднанні з кавою створює популярний і цінний для мозку октан і МСТ (швидко засвоювані тригліцериди). При вживанні здорових жирів підвищується енергія тіла і розумова ясність, поліпшується травлення. Під час сходження на гору Кайлаш в Тибеті, Дейв Аспра ослаб після виснажливих фізичних навантажень. Щоб підвищити тонус організму, він додав в каву масло з МСТ, і виявив, що цей чудовий напій відновив його сили! А вся справа в тому, що МСТ при попаданні в організм людини перетворюється в АТФ (аденозинтрифосфат). Ця речовина є паливом для клітин, але в даному випадку воно утворюється всього за три кроки, а не за 25, як цукор, коли він стає джерелом енергії і перетворюється в глюкозу. До того ж, суміш цього масла і кави стимулює обмін речовин. Дейв Аспра також проводив випробування на щурах - підгодовуючи їх маслом з МСТ і Bulletproof кави - і виявив, що таке харчування, крім забезпечення організму здоровими жирами, краще переробляється печінкою, не навантажуючи її. Це економить багато енергії, і дає психічну силу для подальшої фізичної і розумової діяльності. Аспра вважає, що тіло людини було створено для більшого, ніж сидіти весь день за столом і перетравлювати їжу. І ми з ним повністю згодні.

2. Збільшення рухливості тіла

Уже давно відомо, що зв'язок між тілом і розумом існує. Але ніхто поки не знає, наскільки далеко цей зв'язок поширюється. І чи можна впливати за допомогою розуму на активність і рухливість тіла? Для вивчення цього питання було створено проект «Безжальна рухливість». Його ідеолог - особистий спорт-тренер і колишній професійний гравець у футбол Дін Сомерсет - виявив, що працездатність і витривалість його клієнтів в роботі і бізнесі поліпшується зі збільшенням рухливості тіла. Коли люди ставали гнучкими, у них не тільки знижувалися ймовірність травм і больові відчуття після занять в спортзалі, але і поліпшувалися функції мозку. Як він цього домігся? За допомогою простих правил тренувань. • Усвідомлене дихання, яке знімає напругу з м'язів і стимулює блукаючий нерв. • Вправи на зміцнення основних м'язів, вправи для балансу і стабільності тіла. • Вирівнювання та контроль положення всього тіла від ніг і до верхівки голови. • Відновлення нормального скорочення м'язів за допомогою пінного ролика і точкової тригерної терапії.

Біохакінк-надлюдина

3. Досягнення стану потоку

Вважається, що кращі шедеври творчі люди створюють в стані потоку. У такі моменти активізуються нервові закінчення і психічна система організму. Всі ділянки мозку стають гіперактивними, активізуються тета-і гамма-мозкові хвилі, і людина починає творити. Дослідження, проведені в університеті Чикаго професором психології Міхаєм Чіксентміхайі, показали, що всі зусилля людства на протязі багатьох тисяч років були спрямовані на те, щоб зафіксувати ці моменти творчого ажіотажу, і зробити їх частиною повсякденного життя. Вся концепція, описана ним у ТED Talk, виглядає так: «Бути в потоці - це секрет щастя»! Професор подорожував по всьому світу, брав інтерв'ю у знаменитих спортсменів, письменників, акторів, музикантів, і навіть політиків. Він виявив разючу подібність в тому, як всі ці люди створили свої кращі роботи або показали найкращі результати. Ця схожість не залежала від роду діяльності людини. Крім Чіксентміхайі, проблемою пошуку «гена» стану потоку займаються Джеймі Уіл і Стівен Котлер. Вони вважають, що «зламати» цей ген можна, якщо навчитися фокусуватися на завданні, робити те, що подобається найбільше, і отримувати оплату за роботу не погодинно, а за результат. Все це Уіл описав у своїй книзі «Як зламати потік», де запропонував практичні заняття для досягнення цієї мети. Наприклад, потрібно мінімум 5 хвилин в день перебувати в стані глибокої медитації, їсти здорову їжу, спати від 8 годин, і додати в життя фізичну активність. Тоді стан потоку буде приходити до Вас частіше.

4. Періодичне голодування

Переривчастий пост, або тимчасові обмеження в їжі, позитивно впливає на організм. Це доведено не тільки західними вченими, але і широко практикується понад 5 тисяч років в Індії. При одноденному голодуванні поліпшується метаболізм, сповільнюються процеси старіння, зменшується ризик захворювання на рак, знижується артеріальний тиск, підвищується чутливість до інсуліну, знижується рівень холестерину, очищується шкіра, кров і лімфа. Це тільки деякі позитивні результати від регулярних короткочасних (не довше за доби) голодовок. Також вважається, що періодичні розвантажувальні дні раз на тиждень допомагають спалювати жирову масу, а не м'язову, і допомагають схуднути. Але перед тим, як почати практикувати голодування, потрібно проконсультуватися з лікарем, особливо, якщо у Вас є якісь захворювання. Ви можете запитати, до чого тут наука і біохакінг? Якщо це все - тільки деякі концепції здорового способу життя? Але в даному випадку це не просто теорії, а реальні дослідження, що здійснюються в приватних лабораторіях по всьому світу. Перш, ніж запускати якесь нововведення, біохакери перевіряють свої здогади дослідним шляхом.

розвиток пам'яті

Більш того, біохакерами сьогодні ведуться дослідження на межі фантастики! Наприклад, як Вам можливість зчитувати будь-яку інформацію з Android-пристрою за допомогою чіпа, імплантованого під шкіру? Або здатність за допомогою ехолокаторів, вставлених в вуха сліпої людини, «намацувати» навколишні предмети? І все це - вже на стадії розробки! Біохакінг - це можливість шляхом нестандартного застосування стандартних речей, методів, технологій поліпшити якість, тривалість і красу нашого життя.

Може, і у Вас є свої методики і поради, як можна застосовувати біохакінг в житті? Поділіться з нами в коментарях до цієї статті у наших соціальних мережах!

Расскажи друзьям
English_Dom
Все материалы сайта защищены авторским правом. Копирование и видоизменение материалов сайта возможно только после письменного согласия администрации сайта.
Newfrog.com INT Newfrog.com INT
Puzzle English

Контакти

admin@keep-sane.com.ua

Залиште нам повідомлення