(0)
Puzzle English
English_Dom

8 порад щодо того, як полегшити життя

Не дивно, що багато із нас просто завалені роботою, до того ж такою кількістю, що це змушує нехтувати всім іншим і забувати про інші свої зобов’язання, які є не менш важливими, ніж сплата рахунків. Ми маємо сім’ї, друзів, хобі і їх не варто відкладати на потім. Проте робота має властивість бути виснажливою і забирати так багато сил, що до кінця робочого дня у нас не залишається енергії, щоб приділяти час чомусь ще.

Невже немає виходу? Сподіваюсь, що це не так. Адже є речі, які ми маємо змогу змінити. У крайньому випадку ми можемо просто змінити своє ставлення до певних речей. Пропонуємо вам кілька практичних порад, які більшість із нас уже знають і, які слугуватимуть нам як нагадування. Сподіваюся, що вони стануть корисними для тих із нас, які заслуговують відпочинку від постійної і виснажливої праці.

1. Знай, коли сказати «ні»

Мій керівник часто казав мені, коли я тільки почав працювати, що варто знати міру і не намагатися допомагати колегам з їхньою роботою. Через три місяці я зрозумів, що він мав на увазі. Коли ви починаєте приймати чужу роботу, то урешті решт, люди думатимуть, що вони є частиною ваших обов’язків. Деякі з них, можливо, використовують таку тактику, як спосіб зменшити свій власний вантаж, в той час як інші, скоріш за все, роблять це не навмисне. У будь-якому випадку, краще для початку оцінити, наскільки ви самі завантажені роботою, перш ніж пропонувати допомогу колезі. Звичайно, що деякі організації оцінюють працівників базуючись на тому, наскільки великий обсяг роботи можуть виконувати працівники окрім власних обов’язків. Але ключовим є баланс між виконанням своєї ролі і виходом за її межі. У пріоритеті завжди має бути виконання у першу чергу власних обов’язків.

Вчить говорити ні

2. Прийняття недосконалості не означає відторгнення ідеалу

Кожна робота усвідомлюється нами тоді, коли ми розуміємо, наскільки ретельно вона може бути виконана. Проте, не кожен аспект у ній має такі жорсткі вимоги, і є ті сфери, у яких ви можете дозволити собі певну свободу дій. Якщо ви завжди прагнете до ідеалу у всьому, що ви робите, ви будете обтяжені напруженням, яке буде весь час зростати.

Іноді, можливо використовувати додаткові зусилля, щоб завершити і відшліфувати ті її частини, які дійсно мають бути «ідеальними». Прийняття недосконалості тих її частин, які є менш важливими, не означає, що ви відмовляєтеся від вашого пошуку ідеалу. Це лише означає, що ви витратили більше зусиль на ту сферу вашої роботи, де вони мають більше значення.

3. Встановлення персональних правил

Можливо, деяких із вас лякає слово «правила» саме тому, що це означає щось суворе та непохитне. Але насправді, коли справа стосується певних речей у вашому житті, якими ми часто нехтуємо заради роботи, варто впевнитися, що ми не просто марнуємо час, а використовуємо його ефективно. Оскільки більшість із нас витрачає багато часу на роботу, то варто планувати все так, щоб залишався час і на інші зобов’язання.

Установлюй свої правіла

В певному сенсі, правила, встановлені вами, допоможуть підтримувати баланс у вашому житті, яке є не лише роботою, а чимось більшим ніж робота. Коли ви говорите собі, що будете повертатися з роботи о 18.30 кожного дня, що будете проводити кожні вихідні зі своєю сім’єю і, що ви будете займатися спортом як мінімум 2 рази на тиждень – це буде більш ефективно, ніж ви просто скажете, що будете лягати спати раніше щовечора, що у вас буде час на сім’ю, і що ви триматимете себе у формі. А якщо ви запишете все на аркуш паперу, то це мотивуватиме вас ще більше.

4. Делегування роботи

Дуже легко потрапити у пастку і робити усе самостійно. Чому? Здається логічним довіряти собі більше, ніж іншим, коли мова йде про вашу роботу. Зрештою, якщо ви передасте свою роботу комусь іншому і щось піде не так, то відповідальність ляже саме на вас. Але якщо ми дійсно хочемо поліпшити власний рівень продуктивності і до того ж, отримувати задоволення від того, що ми робимо, то нам варто делегувати певні задачі іншим.

Є певні види задач, які нам до душі і з якими ми легко справляємося. Водночас є й інші речі, які ліпше залишити без свого втручання. Останні є саме тими, які варто делегувати іншим. Зосередьтеся на тому, що ви робите краще. Правильно організований робочий процес сприятиме більш збалансованому трудовому життю.

5. Будьте комунікабельними, але остерігайтеся політики

Робота займає значну частину нашого часу, тому й час на роботі варто проводити з приємністю. Краще познайомтеся з колегами, навіть поза роботою. У результаті ви сприятимете тому, що атмосфера на роботі буде більш комфортною і дружньою. Ми соціально орієнтовані створіння і тому нам потрібна підтримка, коли виникають складні ситуації у житті. Більше того, вам буде легше просити про допомогу, коли ви цього потребуватимете.

Спілкуйтесь більше

Але одна річ, з якою варто бути обережними, це те, що ми можемо підсвідомо приймати участь в офісній політиці. Коли ви пізнаєте людей ближче, ви починаєте помічати, що вам хтось із колег подобається, а хтось ні. Це виникає тоді, коли ви формуєте самі чи приєднуєтеся до дружньої компанії і притримуєтеся того, в що вона вірить. Політика неминуче явище на роботі, але ви завжди можете звести її до мінімуму, докладаючи зусиль, щоб поспілкуватися з людьми із різних груп.

6. Хто гарно працює, той гарно відпочиває

Конфуцій якось сказав: «Обери роботу, яку будеш любити, і ти не працюватимеш жодного дня в житті». Мається на увазі, що якщо ви любите те, що ви робите, то ви насолоджуватиметеся цим так сильно, що взагалі не вважатимете це роботою. Прекрасна порада, але я до цього часу вважаю, що робота та відпочинок відрізняються одне від одного. Після того, як ви приймете цю різницю, ви зможете спростити як і вашу роботу, так і життя загалом.

Настільки, наскільки це можливо, коли ви поза офісом, намагайтеся відключатися від роботи. Не приносьте роботу з собою в дім. Якщо кожного дня такої можливості ви не маєте, то варто подумати про відпустку.

Значний стрибок у розвитку комунікаційних технологій це добре, але це зумовило стрес серед нас. Вимкніть мобільний телефон і припиніть перевіряти свою пошту кожні 15 хвилин. Вийдіть на вулицю і насолоджуйтеся свіжим повітрям або приділіть увагу чомусь іншому, більш важливому у вашому житті. 

7. Робіть регулярні перерви

Хто думатиме про перерви, якщо має стільки незавершеної роботи. Більшість із нас занадто поглинені роботою, і часто взагалі забувають зробити перерву. Було б добре, якби напружені дні були не такими частими, але якщо вони регулярні, коли все терміново, а ви нічого не встигаєте, то це може погано позначитися на вашій нервовій системі. Перерви важливі не лише для вас самих, але й для підвищення продуктивності праці. Коли ви занадто довго сконцентровані на виконанні якогось завдання, приходить втома і ви починаєте припускатися помилок. У результаті, ви витрачаєте набагато більше часу на завершення того чи іншого завдання. Проте, відволікаючись на невеликі перерви, ваш мозок буде відпочивати і матиме змогу отримувати чергову порцію навантаження, а тому й справлятися з ним вам буде простіше.

Регулярні перерви

Багато з нас не усвідомлюють важливості регулярних перерв, тим самим наносячи шкоду собі і своєму організму. Іноді, коли ви перенавантажені роботою, зробіть собі перерву у 15 хвилин і попийте чаю.

8. Прагніть до чогось

Деякі із нас сприймають свою роботу як випадковість, не отримуючи ніякого задоволення від неї. Для таких людей навіть година на роботі може здаватися вічністю, якщо вони роблять те, що ненавидять. Робота для них перетворюється на справжнє пекло.

Але так не має бути. Полегшити таке болюче сприйняття роботи може прагнення до чогось у кінці робочого дня, місяця чи року. А ще краще зрозуміти заради чого ви робите те, що вам не подобається і чого ви очікуєте у результаті. Це може бути, наприклад, розуміння того, що ви працюєте заради забезпечення себе і своєї сім’ї фінансовою стабільністю, або ж ваше прагнення побачити їх після тяжкого робочого дня. Або ви працюєте щодня заради того, щоб заробити на поїзду до всесвітньо відомого курорту.

Якщо ви не в змозі отримувати задоволення чи знайти сенс у вашій роботі, то вам важливо зрозуміти, що дні будуть проходити швидше, якщо у вас буде причина, яка пояснить вам, чому ви робите те чи інше, навіть якщо ця діяльність вам не до вподоби.

Расскажи друзьям
English_Dom
Все материалы сайта защищены авторским правом. Копирование и видоизменение материалов сайта возможно только после письменного согласия администрации сайта.
Newfrog.com INT Newfrog.com INT
Puzzle English

Контакти

admin@keep-sane.com.ua

Залиште нам повідомлення