(0)
Puzzle English
English_Dom

Як виховувати дитину, щоб вона була прикладом для інших

Як виростити щасливу дитину, яка знає, чого хоче від життя, і не боїться себе? У нашій статті ми розповімо про 8 "ні" у вихованні, які ні за яких обставин не можна допускати! Культова турбота мам-квочок, програмування на невдачі, гнітючий авторитет і фізичне насильство, оперування "показовими" порівняннями і багато іншого. Пора викинути зі свого виховного арсеналу все, що позбавляє дитину дитинства. Пора стати справжнім прикладом для своєї дитини!

Багато матусь так дбають про своїх дітей, що цілком присвячують себе вихованню - і все одно допускають помилки. По-перше, нерозумно класти життя на вівтар підростаючого покоління, діти – квіти життя, але не весь його сенс. Не можна забувати про себе і свої мрії, інакше є ризик нав'язати дітям свої цілі та мрії. Або ж вкласти в дитину свою образу на життя за власну нереалізованість. По-друге, як не старайся, ідеальними батьками  не стати, якщо не прислухатися до бажань самої дитини, не навчитися давати дитині певну свободу і відповідальність за саму себе.

Але де ж межа між батьківською турботою і вихованням зрілої, у всіх сенсах, самодостатньої людини, яка не втече з дому з прокльонами, як тільки їй виповниться вісімнадцять? Яка виросте вдячною і люблячою дитиною своїх батьків? Ми не будемо вдаватися в нетрі психології, але зупинимося на базових правилах виховання дитини.

Основні правила виховання дитини

8-м речей, які не варто робити за будь-яких обставин!

1. Не варто говорити дитині, що вона має бути вдячною вам до кінця днів своїх за свою появу на світ

Дитина особисто вас про це не просила, адже ви це вирішили самі. Не вимагайте від вашого чада подяки за його народження, не докоряйте дитині за власні помилки молодості, не ображайтеся за те, що не змогли реалізуватися. Це був ваш особистий вибір.

2. Не опікати дитину, як курка-квочка

Виховання дитини

Звичайно, потрібно стежити, щоб малюк не пхав пальці в розетку, щоб їв корисну їжу, але не перетворюйте свою турботу в культ! Не душіть дитину страхами та істериками, не робіть з неї річ, яка сама не може про себе подбати. Намагайтеся вести себе на рівних, вчіть її відповідати за свої вчинки, не боятися труднощів життя. Тільки тоді з дитини виросте особистість.

3. Не програмуйте дитину на невдачі, вселяючи у неї почуття неповноцінності

Звучить смішно, але так багато матусь сіють у своїх дітях невпевненість, просто повторюючи: «Ти з цим не впораєшся!» Навіщо ви говорите дитині, що вона з чимось не впорається, що у неї замало здібностей або нічого з її дій не вийде? «Боягуз», «жаднюга», «дурень», «гальмо» - всіма цими фразами ви програмуєте дитину на невдачі.

4. Не проявляйте турботу, наводячи невдалі приклади

Не потрібно вселяти своєму чаду надуманих комплексів, а саме: «не будеш вчитися – станеш двірником», або «поведешся з Толею – зіп'єшся». Як це зауваження допоможе дитині у майбутньому? Швидше за все, своїми невтішними прогнозами ви тільки покажете власній дитині, що не вірите у її успіхи, а це прикро!

5. Припиніть цю батьківську практику – ставити в приклад дитині її більш «ідеальних» друзів

"Ідеальні" друзі

По-перше, їх поведінка хороша лише на перший погляд, всіх підводних каменів ви не знаєте. По-друге, дитині неприємно відчувати себе недостатньо хорошою для своїх батьків. Як би ви відреагували, якщо б ваш чоловік став порівнювати вас із іншими дружинами, стверджуючи, що вони набагато красивіші і успішніші за вас.

6. Не намагайтеся відгородити дитину від усіх бід навколишнього світу, інакше вона не дізнається, що таке «набивати синці»

Поки ви всюди стелите соломку і затуляєте дитину своїми пишними грудьми, вона звикає бути ніжною кімнатною рослиною, яка при першій зустрічі з реальним життям обпалить свої тепличні листочки і не впорається з керуванням. Будьте мудрішими, заохочуйте прояв її самостійності з дитинства.

7. Не тисніть на дитину своїм авторитетом і вже точно не використовуйте фізичну перевагу

Тиск на дитину

 

Так, набагато простіше дати стусана, щоб не дратувала, відлупцювати ременем за непослух або позбавити вечері за двійку. Однак, така тактика ні до чого не призведе: або ви виростите нервово неврівноважену особистість, або людину, здатну реагувати тільки на силу, або ж дитина сама почне зганяти злість на слабших за себе, тобто виростатиме жорстокою. Приберіть зі свого арсеналу крики, приниження і фізичне насильство, вчіться домовлятися і пояснювати все доступними словами.

8. Тримайте своє слово, адже якщо воно нічого не коштує, то гріх ображатися на дитину за неповагу

Пообіцяли купити велосипед за червоний атестат? Подарувати собаку за досягнення в спорті? Зробіть це. В іншому випадку дитина перестане бачити у вас приклад наслідування, перестане дотримуватися вимог, яких ви самі не дотримуєтесь.

виховання дитини

Всі ці правила здаються природними і легко здійсненними тільки на перший погляд. Яка спокуса проігнорувати їх силу, коли на душі погано і все життя не клеїться, вимісити на дитині своє розчарування. Втім, завжди пам'ятайте про наслідки, адже саме в дитинстві закладається світогляд маленької людини, її відношення до себе, до світу і результатів своїх дій. Не треба бути ідеальними батьками, будьте кращою версією себе – і ви позбавите дитину багатьох проблем, які самі принесли з собою зі свого дитинства.

Сохранить

Расскажи друзьям
English_Dom
Все материалы сайта защищены авторским правом. Копирование и видоизменение материалов сайта возможно только после письменного согласия администрации сайта.
Newfrog.com INT Newfrog.com INT
Puzzle English

Контакти

admin@keep-sane.com.ua

Залиште нам повідомлення