(0)
Puzzle English
English_Dom

Інфаркт міокарду: перша допомога ще до приїзду швидкої

Що таке інфаркт міокарду? Це закупорка або тромбоз атеросклеротичної бляшки серцевої артерії, яка викликає гостре порушення кровообігу та уражає серцевий м’яз.

Через 20 – 40 хвилин після припинення кровопостачання, уражені клітини серця помирають. Розвивається некроз. Саме тому невчасно надана перша допомога під час інфаркту призводить до смерті.

Основні ознаки інфаркту:

  • здавлюючий, тиснучий, пекучий біль і щем в області серця, що іноді нагадує біль під час печії;
  • монотонні, ниючі больові прояви у лівому плечі, лопатці, в області шиї;
  • підвищене відчуття страху;
  • біль не минає навіть після прийому капсули нітрогліцерину;
  • больові відчуття в області серця тривають більше 15 хвилин.

Ознаки інфаркту

Приступ інфаркту може виникнути в будь-який момент і без явних причин. Важливо пам’ятати, що ознаками інфаркту не є зростаючий біль під час вдиху чи видиху в грудній клітці, коли відчувається ріжучий і колючий біль у серці.

Якщо ви спостерігаєте у себе чи у когось із близьких хоч одну із перерахованих ознак – терміново викликайте швидку допомогу!

Але до того як приїде швидка допомога надайте хворому першу допомогу.

 Перша допомога хворому під час підозри на інфаркт міокарду

Перша допомога при інфаркті

1.Поміряйте артеріальний тиск хворому (за можливості).

Зручно розташуйте людину. Покладіть її на диван чи ліжко у разі низького артеріального тиску, слабкому і сповільненому пульсі, блідості шкіри. Не підіймайте у такому разі високо голову хворого. Сидяча поза зі спущеними ногами підійде хворим із задишкою і нормальним артеріальним тиском.

Якщо артеріальний тиск занадто низький, а пульс сповільнений – дайте хворому аспірин, якщо хворий не має алергії на цей препарат. Пігулку чи половинку пігулки потрібно розжувати, щоб вона подіяла швидше.

Якщо артеріальний тиск нормальний і, до того ж, у хворого спостерігається задишка – покладіть йому під язик нітрогліцерин і змусьте хворого розкусити капсулу. Ці пігулки під час інфаркту не знімають біль, але полегшують стан людини. Якщо через 15 хвилин біль не минає – очевидно ви дійсно маєте справу з інфарктом міокарду, а не з приступом стенокардії. Пігулка нітрогліцерину зменшить задишку, але її протипоказано давати за низького артеріального тиску, при запамороченні, за чітко вираженого головного болю, різкої слабкості хворого, при підвищеному потовиділенні; порушенні координації рухів та мовлення.

2. Забезпечте хворому доступ до свіжого повітря, не турбуйте його і не метушіться навколо нього.

3. Дайте хворому засіб від печії, якщо біль нагадує симптоми розладу шлунково-кишкового тракту. Це потрібно для того, щоб унеможливити ймовірність печії і пересвідчитися, що ви маєте справу з інфарктом. Такими діями ви допоможете лікарям швидкої допомоги, а також прискорите їхню роботу.

4. Якщо через 15 хвилин (але не раніше) біль не минає, а швидка допомога ще не приїхала – дайте другу пігулку нітрогліцерину чи аспірину, у разі відсутності протипоказань. Цю пігулку потрібно покласти під язик і не ковтати.

5. Якщо хворому не полегшало, покладіть його на диван, під ноги покладіть подушки чи валики, дайте випити води. Пігулок більше не давайте, особливо якщо з’явилися сильні головні болі.

Після цих дій, все чим ви можете допомогти – чекати швидку допомогу і готуватися до їхнього приїзду.

 Як підготуватися до приїзду швидкої допомоги, якщо є підозра на інфаркт міокарду?

Швидка допомога

 

  1.  Зберіть усі упаковки від ліків і самі ліки, які хворий регулярно приймає.
  2. Складіть список ліків, які викликають у хворого алергічні реакції чи взагалі ним не переносяться.
  3. Знайдіть і підготуйте електрокардіограми хворого (якщо такі є) і розкладіть їх відповідно до дат, коли вони були зроблені.
  4. Підготуйте виписки і довідки, медичну картку хворого, інші медичні документи і також складіть їх у хронологічному порядку.

 

Найголовніше, що потрібно зробити у разі підозри на інфаркт міокарду – вчасно викликати швидку допомогу. Якщо підготовчі заходи і попередня допомога будуть проведені спеціалістами і хворого вчасно доставлять до лікарні – шанси на благополучне одужання хворого значно зростуть.

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Расскажи друзьям
English_Dom
Все материалы сайта защищены авторским правом. Копирование и видоизменение материалов сайта возможно только после письменного согласия администрации сайта.
Newfrog.com INT Newfrog.com INT
Puzzle English

Контакти

admin@keep-sane.com.ua

Залиште нам повідомлення